[ iZoo @ 14.12.2006. 17:08 ] @
Na Mac-u ne vidim uopste kameru, osim u System Profileru gde je USB PTP Camera. Windows je normalo vidi bez drivera, za Mac sam instalirao one sto idu uz njega, i potrazio josh nesto ali nema. Ne znam da li treba da se vidi kao obican Mount drive ili kao kamera (kao u Windows-u)

[mod by madamov] naslov teme modifikovan

[Ovu poruku je menjao madamov dana 14.12.2006. u 18:21 GMT+1]
[ madamov @ 14.12.2006. 17:22 ] @
A šta kaže iPhoto kada ga pokreneš?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.12.2006. 21:50 ] @
Ako je trenutno namešteno kao PTP, idi negde u menije i pogledaj USB podešavanja. Naći ćeš 2 izbora, PTP i Mass storage. Tebi treba ovo drugo, da bi ga oba sistema videla kao novi drajv kome bi mogao nesmetano da pristupaš (bez ikakvih drajvera).
[ Dachaz @ 14.12.2006. 23:16 ] @
Ne bih rekao da PTP uređaj možeš ubediti da radi drugačije...
...konkretno moj aparat je PTP i ne može se kačiti kao mass storage.
No, već predugo imam čitač kartica da me briga :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.12.2006. 00:14 ] @
Samo stariji aparati rade samo u PTP modu. Novi, uključujući i 6500 imaju i mass storage mod.
[ madamov @ 15.12.2006. 09:41 ] @
Citat:
Tebi treba ovo drugo, da bi ga oba sistema videla kao novi drajv kome bi mogao nesmetano da pristupaš (bez ikakvih drajvera).

Ne treba mu drajver. Ja sam jedno pet aparata i ko zna koliko čitača kartica kačio na ovog mog Maca, nikada nisam nijedan drajver instalirao niti proizvođačev softver za pregledanje/skidanje slika. Ili uđem u iPhoto (koji je uglavnom podešen da se startuje kada prikačim kameru) ili koristim Image Capture kada neću da slike sa aparata završe u mojoj biblioteci, tj. iPhoto albumima.