[ Dachaz @ 15.12.2006. 16:17 ] @
Dakle, treba mi neki plugin koji će pri promeni pesme da skokne do mog sajta, bocne izvesni PHP, prosledi mu argumente i tako ceo svet sazna šta ja slušam

Probao sam sa RecentTunes-om koji "ima" tu opciju, mada nigde ne piše kako je podesiti pa ja nisam uspeo da je nateram da radi.
[ MMX @ 15.12.2006. 18:35 ] @
Ne znam da li si probao Kung-Tunes?

http://www.kung-foo.tv/itti.php

Malen i jednostavan programčić, lako se podešava. Pravi listu poslednjih preslušanih pesama, snima u file i uploaduje na server preko ftp-a.

[Ovu poruku je menjao MMX dana 15.12.2006. u 20:14 GMT+1]
[ Tyler Durden @ 15.12.2006. 21:07 ] @
Jesi probao last.fm?
Ovo je npr. lista za mene/moj nalog.

[ Dachaz @ 16.12.2006. 00:39 ] @
Ne, ja ne želim da mi neki program generiše fajl i diže na server (što je, by extent, i last.fm) jer onda moram periodično da proveravam taj fajl i generišem šta se sve treba generisati... što je previše relativno uzaludnog posla.
Meni konkretno treba da po početku pesme program "bocne" izvestan php (bilo da ga samo otvori ili da skine output, nebitno) i prosledi mu šta trenutno svira, dakle nešto tipa www.dachaz.net/np.php?np=Bend%20-%20Pesma
U krajnjoj liniji dovoljan bi bio i neki DoSomething plugin (kao što beše pre mnogo, mnogo godina za Winamp) pa da mu ja kažem šta tačno da uradi na kraju pesme (u XMMS-u, na Linuxu, sam terao links ili wget da bocka onaj php sa sličnim pluginom)

EDIT: Možda onaj KungTunes i ima šta mi treba... *čeprk, čeprk*

[Ovu poruku je menjao Dachaz dana 16.12.2006. u 02:41 GMT+1]
[ Tyler Durden @ 16.12.2006. 08:21 ] @
Citat:
Ne, ja ne želim da mi neki program generiše fajl i diže na server (što je, by extent, i last.fm) jer onda moram periodično da proveravam taj fajl i generišem šta se sve treba generisati... što je previše relativno uzaludnog posla.


Il ja tebe nisam skapirao il...

Ti svakako sa necim slusas muziku? Ako taj neki plejer ima plugin za last.fm (iTunes ima konkretno) onda se tvoj posao tu zavrsava.
Samo na svoj sajt ubacis ovaj link do ove slike koja se generise na last.fm serverima. Sad nisam siguran koliko se redovno updateuje jer vjerujem da ovo predstavlja opterecenje na njihovim serverima.
[ MMX @ 16.12.2006. 09:32 ] @
Možeš da uradiš kako je kolega Tyler Durden rekao ili ako hoćeš preko KungTunes-a, onda lepo u podešavanjima namestiš kakav će output da daje (tj. kakav će format fajla koji generiše da bude), i onda u okviru postojeće php stranice staviš da includeuje njegov sadržaj i to je to. Ne znam u čemu je problem?
[ Dachaz @ 16.12.2006. 11:06 ] @
Kung-Tunes je još ok u onom HTTP-POST modu (to je ono što meni treba), samo ću sačekati da izađe UB jer kao ovakav ždere 50MB RAM-a (kog nije da nemam, ali smara)
[ Dachaz @ 16.12.2006. 11:24 ] @
Uz debugging sam uspeo da nateram RecentTunes (u HTTP GET modu) da radi tačno šta sam u startu hteo.
Thanks anyway.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.12.2006. 06:41 ] @
Citat:
Dachaz: Kung-Tunes je još ok u onom HTTP-POST modu (to je ono što meni treba), samo ću sačekati da izađe UB jer kao ovakav ždere 50MB RAM-a (kog nije da nemam, ali smara)


Neće biti UB, jer je lik napustio projekat.
[ Dachaz @ 18.12.2006. 09:46 ] @
Nema veze, lik iz GimmeSomeTune je rekao da će implamentirati to u novu verziju ;)
Lepa reč... :)
[ madamov @ 18.12.2006. 10:29 ] @
Ne znam da li si posećivao ovaj sajt: http://www.dougscripts.com/, valjda će se tu naći. U suštini, tebi je i potreban samo jedan AppleScript.