[ sekvoja @ 15.12.2006. 18:37 ] @
Pozdrav, jel bi mogao neko da mi objasni kako da povezem win XP pro i Fedoru 5 preko samba servera? Znaci imam wmvare 5.5.2 instaliran da windows-u a guest os je linux. Sve lepo radi, startujem sambu sa service smb start i automatski se podigne i nmb servis. Kada u win-u udjem u workgroup lepo vidim Samba (Localhost) i Springfield, znaci win je prepoznao sambu, jel tako? E sad kada pokusam da udjem u Samba (Localhost) dobijem error "You were not conected because duplicate name exists on the network. Go to System in Control Panel to change the computer name and try again." Ono sto je zanimljivo je da nekad i uspem da udjem u Samba (Localhost) gde se nalaze folderi www (folder koji share-ujem sa linuxa) i Printer and Faxes. Sada kad hocu da udjem u www dobijem error: "The network path was not found."

Samba je podesena na:

workgroup = workgroup
Authentication Mode = Share
Encrypt Password = Yes
Guest Account = nobody

U winu su podesavanja:

workgroup = workgroup
computer name = springfield

Nekad se jednostavno prikaze onaj login screen gde treba da se ukuca password posle klika na www. Da popizdis... Pomoc!
[ niceness @ 15.12.2006. 18:49 ] @
Jesi li stavio 'netbios name = <ime racunara>' u smb.conf
[ sekvoja @ 15.12.2006. 20:13 ] @
Posto nisam mnogo radio u linux-u pojasni mi malo, jel bitno u kom redu se to stavlja... I jel to ime win ili linux masine? I gde setujem ime linux masine? Hvala na odgovoru
[ niceness @ 15.12.2006. 23:17 ] @
Znaci, otvori /etc/samba/smb.conf i u [global] sekciju (moze odmah u prvi red te sekcije) stavi netbios name = <ime_linux_racunara>.
Ne znam hoce li pomoci, probaj.
[ sekvoja @ 16.12.2006. 00:29 ] @
To sam uradio ali ne pomaze, jednostavno ne mogu da udjem u foldere koje sherujem...