[ sana @ 30.05.2003. 17:25 ] @
zamolila bih da mi neko pomogne da rijesim problem nasih slova u flash mx-u.
Naime, radi se o scrollbar-u - kad testiram movie Crtl+Enter nasa slova: ć(c), č(c) i đ(dj) se ne prikazuju, dok za š(sh) i ž(z) nema problema. Ne znam vis' sta nisam pokusala, ali ne ide.
[ manca @ 30.05.2003. 18:44 ] @
Pa pokusaj da stavis na genericki nacin detektovanja fonta, pa tek onda izaberi npr. yl l times...
Pozdrav!!
[ Lunatic @ 30.05.2003. 23:21 ] @
izaberi neki YU font ali bas YU a ne da menjas input language text... jedini problem je u tome sto i korisnik mora da ima isti font instaliran kod sebe na kompu, a posto ti fontovi nisu default.... srecno!
ej imas jos jednu foru:)
prvo u CRLDRW otkucas text sa nasim slovima pa ga konvertujes u krive, exportujes ga u .AI, inportujes u flash i onda nadjes skrol koji skroluje MC a ne text(posto text vise nije text:)))


P.S. sana koje si godiste? :)))))
[ manca @ 31.05.2003. 01:12 ] @
Pa to i ja kazem, samo neka namesti na genericki izbor fonta i svi ce moci da vide te fontove.....
[ Nikola Denić @ 31.05.2003. 05:16 ] @
Pa nemora da ga exportuje u AI , vec kao gotove krive cisto slovo convert to curves , cistom COPY/PASTE metodom prebacis u Flash , bez ikakve muke ! E sad imas i Alias fontove koji se kad se exportuju vide sami kao krive , tj nema potrebe da ih korisnik ima sa druge strane monitora !

BTW: Za godiste postoji PP !