[ MoDcHe @ 30.08.2001. 09:22 ] @
Posto sam skinuo PerlTk sa www.perltk.org rpm paket posto drugi i nema, lepo ja to instaliram i on sve prebaci u /usr/lib/perl5/site_perl/ e sada kada pokrenem perl: perl -e 'use Tk' dobijem ovo:

Can't locate loadable object for module Tk in @INC (@INC contains: /usr/lib/perl5/5.6.0/i386-linux /usr/lib/perl5/5.6.0 /usr/lib/perl5/site_perl/5.6.0/i386-linux /usr/lib/perl5/site_perl/5.6.0 /usr/lib/perl5/site_perl .) at a.pl line 3
Compilation failed in require at a.pl line 3.
BEGIN failed--compilation aborted at a.pl line 3.

Kako da resim ovo?
[ Gojko Vujovic @ 30.08.2001. 09:35 ] @
Heh gde nađe RPM da instaliraš... uhhh

Cpan je osnovni resource za Perl i treba ga koristiti što je više moguće. Da probaš da skineš odande i instaliraš, ja nikad nisam imao problema tako..
[ MoDcHe @ 30.08.2001. 19:09 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
Heh gde nađe RPM da instaliraš... uhhh

Cpan je osnovni resource za Perl i treba ga koristiti što je više moguće. Da probaš da skineš odande i instaliraš, ja nikad nisam imao problema tako..


Pa skinuo sam i ono sto si mi rekao i instalirao i opet isto covece!?
[ caboom @ 25.11.2001. 13:02 ] @
Citat:
MoDcHe je napisao:
Citat:
Gojko je napisao:
Heh gde nađe RPM da instaliraš... uhhh

Cpan je osnovni resource za Perl i treba ga koristiti što je više moguće. Da probaš da skineš odande i instaliraš, ja nikad nisam imao problema tako..


Pa skinuo sam i ono sto si mi rekao i instalirao i opet isto covece!?


Ovo je relativno banalan problem i tice se samo toga sto tvoj perl 'ne vidi' perltk... proveri gde se instalirao (ili mu lepo stavi sam prefix) i vidi da li koristis threaded perl, ili obican... meni se ovo desavalo relativno cesto kada sam paralelno furao perl koji nije thread-ovan i perl koji je thread-ovan tako da samo morao da upotrebim malo jednostavne gimnastike (drze module u razlicitim dir-ovima)... samo proveri gde bi trebalo da stoje i gde zapravo stoje i sredi stvar rucno i kao sto ti gojko lepo rece z***bi rpm