[ simka @ 18.12.2006. 13:57 ] @
Dobar dan
jednom sam postavljala ovo pitanje ovde i dobila super odgovor.U Adobe Premieru koriscenjem Luma Key uspela sam da dobijem transparentnu pozadinu koja je inace bila crna.Izdvojila sam objekat koji se krece i resila problem.Luma Key medjutim ne pomaze kada je pozadina sarena.Da li neko zna kako bih to mogla da uradim.Znaci,kako izdvojiti objekat u pokretu i eliminisati pozadinu koja nije crna?
Hvala unapred!
[ d4rk3lf @ 18.12.2006. 16:40 ] @
Huh... pazi ovako...
Cuo sam da postoji neki plugin ili program koji radi tako sto gleda boje i nacin na koje se one pomeraju i gleda koje su staticne tacke, pa na tu foru radi, ali to je skroz neproverena informacija (ako neko zna vise o tome neka pise).

Jedini provereni nacin (za koji ja znam) jeste da upalis After Effects ili Combustion, nacrtas masku oko lika i iz frejma u frejm pomeras ivice maske (koje su klasicni vektori, pa i nije tezak proces). U combustionu (ne znam za After) takodje postoji neki kao tracker za masku, ali lik bi opet morao da ti bude razlicit od pozadine. Recimo tamna silueta na sarenoj pozadini.
[ Misa_exclusive @ 18.12.2006. 16:48 ] @
Jedini način je da se taj objekat iseče maskom. Mukotrpan, ali jedini način.
[ Tolja @ 18.12.2006. 20:21 ] @
Da misa je u pravu
Jedini nacin je da radis sa maskom
ako je statican objekat mozes to lako da rijesis
a posto vidim da ti treba objekat u pokretu :) imaces dosta posla!

Probaj da nabavis Total training za adobe premier
u njemu bas imas i taj primjer sto tebi treba i jos mnogo toga...
Ja dolazim u Srijedu ujutro u BG pa ti mogu donijeti 2-3 dvdja total traininga za premijer
samo mi javi do utorka vece

Pozdrav
[ simka @ 19.12.2006. 13:54 ] @
Hvala na odgovorima,pokusacu da nadjem neki tutorial koji mi moze malo pribliziti kako da odradim posao.Sustinu razumem.Inace nisam u Beogradu.Hvala na svim odgovorima!
Pozdrav!