[ fLuXx @ 18.12.2006. 16:24 ] @
Imam prijatelja koji poseduje pojacalo Fender BassMan (cini mi se BassMan 70 ili tako nesto) i aktivnu bas gitaru (Harley Benton HB5000) i sledeci problem: kada svira, ima krcanje uz zvuk. Ovo mu se ne desava sa drugom gitarom, koja ima pasivne magnete. Takodje, ne desava mu se ni kad svira sa aktivnom gitarom na drugim pojacalima (novijim). BassMan nema ulaz za aktivne gitare, u vreme proizvodnje nije ni bilo aktivnih magneta/gitara.

Ja smatram da je u pitanju jedna od 3 stvari:

• Izlaz aktivnih magneta je jaci nego kod pasivnih, sto izaziva distorziju u pretpojacavackom stepenu.

• Impedansa kod aktivnih i pasivnih magneta je razlicita, sto izaziva.... Nisam siguran sta bi izazvalo.

• Oba gorenavedena odjednom

Sta bi moglo biti resenje u jednom ili drugom slucaju, pod uslovom da sam u pravu, a ako nisam, sta bi moglo biti problem. Stvarno se ne razumem dovoljno u elektroniku i NF pojavace (ni u neke druge), bar ne koliko bih zeleo, pa bih zeleo da mi neko strucniji preporuci resenje (mozda neki atenuator, nesto tako) koje bi mom dobrom drugu resilo problem. Stvarno jeste dobar
Hvala unapred.
[ Backy @ 18.12.2006. 20:09 ] @
za ovo prvo, valjda može da proba da potenciometrom na gitari malo trimuje signal... mislim da će to pomoći

kod razlike u impedansi je najprimetnija promena jačine signala, može i tu da dođe do neke distorzije (clippinga lol)