[ Genex 99 @ 31.05.2003. 11:55 ] @
Da li zna neko mozda gdje se mogu nabaviti texture iz neke igrice.
Da li se ta igrica mora dekompilirati ili nesto trece!

DA LI NEKO ZNA KAKO DOBITI IZ NEKE DATOTEKE U KOJOJ SE NALAZE TEXTURE TE TEXTURE,EKSTENZIJA JE RAS A FORMAT JE NEPOZNAT? DA LI JE TAKO NESTO MOGUĆE.?
[ Reljam @ 31.05.2003. 12:18 ] @
Zar nisi vec jedanput postavio ovo pitanje u vezi 3D Marka i Final Reality-ja? U opstem slucaju, ne postoji unverizalni nacin za vadjenje tekstura. Ako ti bas takve teksture trebaju, potrazi na googlu unpacker za koji god ti fajl format treba ako takav postoji. Naravno, koriscenje tih tekstura ce biti nelagalno, itd.

Ako te stvarno interesuje 3D programiranje, kreni od samog programiranja, mnogo je lakse posle naci teksture i objekte, nego obrnuto :D
[ Genex 99 @ 31.05.2003. 14:40 ] @
hvala ti na savjetu, ali to sto si mi savjetovao, unpacker je nemoguc jer je ekstenzija ras a ras format vec postoji kao format slike, mislim da je vlasnik SGI...
no to sada nije vazno, ja sam pitao kako dobiti texture iz datoteke koja nije arhiv, a nije ni kompilovana?
[ Reljam @ 31.05.2003. 20:40 ] @
Taj RAS iz 3D Marka i FRa nije SGIov format za sliku nego custom format za pakovanje (kao recimo WAD fajlovi).

Opet, ne postoji univerzalni nacin. Neke igre ne kriju teksture po resource fajlovima nego imaju stotina fajlova po diru. Druge igre koriste ZIP fajlove koji su samo preimenovani, tako da mozes da ih otvoris iz recimo Total Commandera. Za Quake mozes da nadjes unpacker. Znaci ima nekoliko varijanti, ne postoji univerzalni nacin, najbolje da potrazis unpacker za odredjenu igru preko googla.
[ Genex 99 @ 31.05.2003. 20:55 ] @
A kako da nadjem unpacker za ras kada vec postoji ras format.
znas sta hocu reci. Ja upisem u googlu ras unpacker ili sl a o n ispise neke arhive ras datoteka slika.

Zapeo sam za ovo jer ludim za texturama iz 3d marka 99, 01, 03.
Pomozi mi molim te ako imas neki down link posalji mi na e-mail

hvala
[ reject @ 16.06.2003. 14:06 ] @
MaxPayne je koristio .ras za pakovanje
(isto kao .pak kod Quake enginea). To je
verovatno bass taj format koji te zanima.
Ako sam u pravu, onda ti sve probleme ressava
RasMaker iz MaxFxToolsa koji se dobija sa
MaxPeyneom (nekoliko editora za modove i sl.).
[ Dejan Lozanovic @ 16.06.2003. 17:21 ] @
http://www.wotsit.org/
[ wex-alpha @ 23.06.2003. 17:53 ] @
Probaj sa Dragon Unpacker
www.drgsoft.com
[ Genex 99 @ 23.06.2003. 19:37 ] @
Hvala vam puno na savjetima.
No niste mi pomogli.

Ras je samo ekstenzija koju koristi Remedy enterteiment za njihov max FX engine.
To je neka vrsta baze podataka ili arhive u kojoj se nalaze jos jedne baze ili aruive a to su .ldb.

Max payne koristi MAX-FX engine verzije 1.2 i stoga max extractor prikazuje gresku prilikom extraktovanja 3d mark textura. Jer je 3d mark-Futuremark kupio engine verzije 1.0 i koristio ga u svim 3d mark testovima.

meni sada treba patch koji ce onemoguciti rasmaker da gleda verziju ras datoteke.

ili ako neko zna bolje rjesenje.

Ja mogu koristiti texture iz 3d marka,sve dok pise da su texture iz njega, jer mi licenca to dozvolja, imam legalnu verziju.
Ovim pozivam sve koji imaju nekakvo rijesenje, pogotovo ''RELJU'' moderatora da mi pomogne i napise koji dobar post o tome

Stvarno pomozite!