[ luka dj @ 18.12.2006. 20:38 ] @
Da bi neko mogo da mi odgovori,koliko je dobar procesor prethodne generacije -
Intel Pentium 4 2.40/1M/533 SL7E8 COSTA RICA Socket 478
Pozdrav
ps.Poredjenje sa nekim AMD-om
[ Nenad Vranjanac @ 18.12.2006. 23:48 ] @
za sta dobar?
poredjenje sa amd-om ovde nece moci, to da znas ;)

a inace rekao bih po oznaci da je to jedan od prvih prescotta, imali su probleme sa pregrevanjem, pa je onda ventilator bucan... to je ono sto bi meni smetalo.
[ JOJO847 @ 18.12.2006. 23:54 ] @
mozemo dopustiti diskusiju o tome koliko je dobar za neku konkretnu namjenu, ali usporedbu s nekim AMD konkurentom koja bi odvela u raspravu AMD vs Intel opcenito - necemo dopustiti.
[ luka dj @ 19.12.2006. 09:22 ] @
Nisam imao nameru praviti takav vid poredjenja.Mislim da sam lose formulisao pitanje.Nisam neki veliki poznavalac pa sam dobio ponudu za racunar sa tim procesorom.Namena bi bila, igrice i mozda animacija. Dali se stvarno toliko greje ili to zavisi od samog primerka i dali je radjen u tehnologiji 90nm.
ps.Nisu bile lose namere---POZDRAV
[ Nenad Vranjanac @ 19.12.2006. 13:39 ] @
ne zavisi od primerka, prvi preskoti i jesu uzrok sto intela bije los glas o pregrevanju.

tom tvom procesoru magistrala nije standardnih 800, vec 533; nema hyperthreading... takodje, zaboravi na neki o.c.
stari socket vezan je za ddr i agp slotove (sto nekome cak odgovara, ako ima delove od starog kompa koje ne namerava da liferuje)
e sad to ovako skupa zvuci grozno, kao da je najgori cpu ikad (sto i jeste - sala, sorry) ali krajnja linija je da ce on svakako raditi posao, kao i svaki drugi ispravan procesor, samo je pitanje da li mozes da nadjes nesto slicno za manje para ili nesto bolje za iste pare.

u principu ako je ponuda ZAISTA povoljna uzmi. ako nije, uvek mozes da sastavis veoma zahvalnu novu amd masinu, relativno povoljno (atlon am2+ploca=160e).

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 19.12.2006. u 15:07 GMT+1]