[ Seme @ 19.12.2006. 00:06 ] @
Planiram da pravim pojacalo koje ce se montirati u kuciste pc-ja.Kao predpojacalo cu koristiti TDA 1524,dok za izlaz planiram TDA1516bq.Ovako konstruisan uredjaj trebao bi da pri punoj snazi(2x20W,kako pise u datasheet-u) vuce max 2.5A.Ono sto me interesuje je da li tu struju napajanje za racunar moze da da ali da ne izgori.Podrazumeva se da je napajanje vec optereceno standardnim komponentama racunara(MBoard,VGA,HDD,DVDRW,...).
[ guja011 @ 19.12.2006. 00:09 ] @
neće da izgori al bi moglo da trokira (naponski)
[ Seme @ 19.12.2006. 00:14 ] @
Sto ce verovatno uticati na rad ostalih komponenti.Rekao bih da to nije pozeljno.Da li se slazes sa mnom.Pozdrav
[ Seme @ 19.12.2006. 00:22 ] @
Druze,primetio sam da si vrlo aktivan na ovom forumu.Da slucajno nemas semu za:
Kebord Amplifier NOVANEX K-70
To je gitarsko pojacalo koje je moj prijatelj pokusao da popravi.Za savet je pitao nekog vrlo "iskusnog" majstora koji mu je dao "iskusan" savet:zameni BC tranzistore koji su izgoreli univerzalcima(bc327).Nakon zamene "izgorelih" tranzistora pojacalo je naravno reklo bum.Problem je u tome sto on nije vodio racuna koje je tranzistore skinuo,a skinuo ih je prilicno i sad ne zna koji je gde bio.Uzgred na pojacalu je pre njegove "popravke" crko jedan od izlaznih tranzistora(po mojoj dijagnozi).Sta je sad crklo pitanje je a popravke nema bez seme.Hvala u svakom sluvaju.
[ zecos @ 24.12.2006. 22:59 ] @
Evo kako sam ja izveo isto to sto hoce covek da uradi

http://www.elektronika.ba/forum/viewtopic.php?t=1503

Link ka forumu na kom sam postovao u vezi toga, ja sam radio 1x18 W u ovom slucaju, i radi bez problema, napajanje racunara je 360 W standardno.. stim da je procesor overklokovan, graficka isto, 2 cd, 2 x hdd, 5 kulera dodatnih, i radi sve bez problema znaci po mom misljenju nebi opste trebao da imas problema u vezi napajanja jel meni sve dobro shljaka.

Pozz