[ elektros @ 19.12.2006. 08:21 ] @
Pozdrav. Ne znam da li sam stavio temu na pravo mesto, ali imam problem od kojeg mi se dize kosa na glavi! Bar za sada ne zelim da navodim nazive komponenti koje imam (ali ako zatreba, navescu ih). Naime, instaliram WinXP SP2, i tokom instaliranja nekih programa (izmedju ostalog Matlaba) racunar se u toku instalacije resetuje. Isto se nekad desi da se resetuje iz "cista mira" dok kucam neki tekst ili slicno. Pre par dana sam kupio novu plocu i procesor, instalirao WinXP SP1. Sada Matlab nema problema tokom instalacije, i otvara se veoma brzo. Kada pokrenem njegov Help ponovo se racunar resetuje! Matlab ponovo pokrenem, ponovo u Help i ponovo reset!!! Nikako ne mogu da dodjem do helpa jer se stalno resetuje! Otvorim neke direktorijume i gledam slike, sve je ok. Otvorim jedan direktorijum, pokrenem jednu sliku i ponovo reset, i tako milion puta-ne mogu da pogledam tu sliku! Moze li mi neko reci sta se ovde desava? Ako treba, navescu nazive svih komponenti koje imam!
[ mLAN @ 19.12.2006. 08:54 ] @
Iz sopstvenog iskustva prvo na šta bih posumnjao jeste Hard disk. Moguće da su se pojavili bad sectori, a oni su pravi majstori da ti uspore, zakucaju ili čak i restartuju računar... Proveri diskove sa otkačenom scan for bad sector opcijom (pazi, to dugo traje).

[ elektros @ 19.12.2006. 09:30 ] @
Uz sve to, zaboravih da kazem da se nakon resetovanja racunara pojavi prozor o tome da windows ima ozbiljnu gresku!
[ mizob @ 19.12.2006. 09:38 ] @
Moguce je i da ti ram memorija ne valja, pa ti se zbog tog racunara resetuje i izbacuje greske, probaj da pozajmis od nekog ram pa pogledaj kako ce sa ramom da radi, i pogledaj temperature procesora, hdd.
[ Marcony @ 19.12.2006. 09:55 ] @
RAM, temperatura, slabo napajanje, ili ti je mozda vise uredjaja prikljuceno na uticnicu na kojoj ti je racunar. Kod mog prijatelja je bio problem resetovanja jer je na uticnici na kojoj mu je racunar, povezano jos 7 uredjaja! Kada je to sredio, problem je nestao.
[ JOJO847 @ 19.12.2006. 15:56 ] @
trazi temu "programi za dijagnostiku racunara" i tamo ti je opisana dijagnostika pojedinih komponenti. Ono na sto ja prvo bacam sumnju prema navedenim simptomima jeste radna memorija ili pad napona,gubitak kontakta na nekom od konektora (nesto manje vjerojatno). (Za prvu ruku memoriju mozes testirati prilikom ukljucenja racunala, da se u biosu iskljuci opcija "quick post" ili sl. ali svakako preporucujem memtest ili gold memory )
to je za pocetak, javi rezultate.
[ Machiavelli... @ 19.12.2006. 19:57 ] @
Imao sam gotovo identican problem. Naime, racunar je poceo da se restartuje iz cista mira svremena na vreme, pa sve cesce... Promenim memoriju i opet isto ... Pxxxm i odnesem kod drugara(koji se bavi hardware) i promeni mi napajanje koje je bilo neko Chinese od tad sve radi kao sat... Medjutim dok je bilo staro napajanje (od silnih restarta) sxxe mi se boot hard-a(jel se cesto desavalo da se restartuje prilikom bootovanja) i tek posle Format-a C: radi OK!

Stoga moj savet, sobzirom na cinjenicu da si upravo zamenio plocu zameni napajanje i stavi nekog dobro od 400W i nemas brige.

Pozz,
Djordje

EDIT by JOJO847: Pripazi na riječnik!

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 19.12.2006. u 22:02 GMT+1]
[ JOJO847 @ 19.12.2006. 21:06 ] @
Djordje, tvoje iskustvo je zanimljivo i jos jedno u nizu koje govori svoju pricu o ulozi kvalitetnih napajanja, no prije iznošenja zaključaka treba imati na umu da ovakav problem može imati više uzroka od napajanja. Konfuzija je proporcionalna s nepoznavanjem hardvera, zato najmanje što možemo je ići redom.
[ klosarkash @ 07.02.2009. 13:15 ] @
kao prvo,promeni slot ram memorije i gumicom za brisanje obrisi konektore na samom ramu,zatim,u biosu sa by spd spusti joj radni takt na 333 mhz ili cak na 266 mhz,ako je starija ploca,a ako je novija spusti takt na 667...Mozes i pokusati s drugom memorijom,ali zbog prirode posla ti govorim da je ram u pitanju,jer se dugo bavim tim poslom.mozes probati drugu memoriju,ali obavezno drugug proizvodjaca,jer u globalu,svi ramovi rade sa svim plocama,ali kada su neke prefinjenije stvari u pitanju ima zackoljica...ako ti racunar ne puca na zahtevnim igricama,onda bih iskljucio problem napajanja...
[ Binary Mind @ 08.02.2009. 00:00 ] @
Zakasnio si vise od 2 godine sa odgovorom. Tema se zakljucava kao bajata.