[ ivo.r @ 31.05.2003. 15:43 ] @
(Nadam sa da sam ovaj put postovao u pravu kategoriju, a ako nisam molim moderatora da prebaci poruku gde misli da treba.)

Dakle, želeo bih da na mašini pod XP-om sharujem disk tako da mu mogu pristipiti i sa drugog rečunara u mreži (što nije problem da uradim) ali nikako ne mogu da provalim kako da napravim da mu se ne može pristupiti bez šifre. Molim za pomoć.
[ Mihailo @ 31.05.2003. 15:50 ] @
1) Tools > Folder options > view > Advance settigns > isključi "Use simple file sharing"
2) Folder properties > Sharing > Permissions > ukloniš Everyone, pa dodaš koga hoćeš.
[ ivo.r @ 31.05.2003. 16:21 ] @
Hvala puno
[ ivo.r @ 02.06.2003. 19:50 ] @
Bojim se da sam se prerano obradovao.
Ovo radi na XP pro, ali zam zaboravio da naglasim da mi je potrebno rešenje za XP home kod koga u Tools/Folder Options/Advanced ne postoji upravo pomenuta stavka "Use simple file sharing". Ima li nekog rešenja za Home varijantu?
[ Mihailo @ 02.06.2003. 21:48 ] @
Prvo ćeš morati da prebaciš particiju u NTFS, ako već nije (komanda convert).
Resetuješ se u safe mode, kao Administrator, pa postaviš dozvole.

[ ivo.r @ 02.06.2003. 22:08 ] @
Citat:
Prvo ćeš morati da prebaciš particiju u NTFS, ako već nije (komanda convert).
Resetuješ se u safe mode, kao Administrator, pa postaviš dozvole.


Particija je već pod NTFS-om tako da tu stavku mogu da preskočim.
Vezano za ovo drugo, da li pod Administrator podrazumevaš bilo koji user sa administratorskim privilegijama?

EDIT:

U međuvrfemenu sam malo rovario po grupama i vidim da ljudi imaju promenljiva iskustva sa ovim rešenjem. Jedni kažu može, drugi da ne može. Jel iko isprovao ovo?
[ Mihailo @ 03.06.2003. 03:37 ] @
Pa ne znam, probaj, trebalo bi da radi. Ili probaj start>run>shrpubw ako to ima na Home verziji.
[ Kockicica @ 03.06.2003. 09:41 ] @
Koliko se secam, Guest user account je ukljucen po default-u na XP Home. Proveri da li je tako i kod tebe.
[ ivo.r @ 03.06.2003. 11:11 ] @
Citat:
Koliko se secam, Guest user account je ukljucen po default-u na XP Home. Proveri da li je tako i kod tebe.


Postoji, ali je disejblovan.
[ Shadowed @ 03.06.2003. 11:41 ] @
Ovajj... a sto ne bi instalirao Proffesional verziju OS-a. Mislim... ne vidim neki narocit razlog.
[ ivo.r @ 03.06.2003. 15:34 ] @
Problem je rešen. Sve je sređeno sa ulaskom u safe mod, a izgleda da radi i varijanta sa shrpubw.

Hvala svima na pomoći, naročito Mihailu.