[ Stijak @ 19.12.2006. 20:54 ] @
Primjetio sam da mi Nokia 6131 pokazuje grešku od +2 sata u vremenu prijema poruka(na MTS 064 mreži, dok je recimo sa mobis karticom u BiH iznosila cijelih +7 sati). Čačkajući po meniju, otkrio sam da ovo ima veze sa namještenom vremenskom zonom. +2 sata prikazuje kada je namještena ispravna GMT+1 zona, a kada podesim GMT-1 prikazano vrijeme je ispravno.

S obzirom da stari mobilni uopšte i nemaju podešavanje vremenskih zona, a opet vremena prijema poruka su sasvim OK, pretpostavljam da su vremena koja mreža prijavljuje lokalna, ali onda ne razumijem zašto podešavanje vremenske zone mjenja prikazivanje vremena prispeća poruke. I zašto kad podesim ispravnu zonu on prikazuje pogrešno. Ovo je i razlog zbog koga sam ovo stavio ovdje, a ne u servisiranje, jer ne vjerujem da je greška do mog mobilnog, već do načina na koji novi modeli prikazuju to vrijeme, a i drugi sa istim modelom mi rekoše da i oni imaju ovaj problem.

Najgore je to što privremena improvizacija namještanja GMT-1 nije praktična jer imam baš mnogo kalendarskih unosa, koji se onda svi pomjere na - 2 sata.
[ voodoons @ 23.12.2006. 01:00 ] @
isto je i kod moje sestre na 6111... mozda bi flesovanje sa novijim softverom pomoglo?
[ miodrag75 @ 26.12.2006. 12:58 ] @
Kakav je preklop na 6131 kod mene se rasklimao posle 2-3 dana