[ Lara @ 20.12.2006. 09:51 ] @
Nesto mi se cini da sam negde procitala, ali sad ne mogu da nadjem gde je to bilo...
Lm, interesuje me mogu li da svoj postpaid broj "zamrznem" na (ne)odredjeno vreme i, ako moze, pod kojim uslovima? Dakle, ne bih ga koristila, recimo, godinu ili dve, a ne bih ga ni gasila; pa, postoji li mogucnost da taj broj miruje (i da se ne placa racun, naravno; jasno mi je da mogu jednostavno da izvadim karticu iz telefona i mesecno placam samo onaj obavezni deo).
Inace, postpaid korisnik sam oko tri godine i trenutno nemam nikakvu ugovornu obavezu.
Unapred zahvalna, itd.
[ eee @ 20.12.2006. 10:06 ] @
Mene je zanimala ista tema i od call centra sam dobio da broj moze da se "zamrzne"
na najduze pola godine - znaci niko ne moze da zove sa tog broja. Mesecna pretplata
se mora placati.

Ja se razmisljam da se, kad mi to zatreba, prebacim na Porodicnu Tarifu (ako je ne budu ukinuli)
pretplata 69 + PDV.
[ Deda_Mraz @ 21.12.2006. 14:26 ] @
Mislim da je to jako glupa opcija da se broj prebaci na neki manji tarifni paket zbog mirovanja.

Mislim ja ću posle 5 januara da budem u inostranstvu oko mesec dana (daaaleko inostranstvo, gde je Telenorova 6 zona stotine dinara za 1 minut razgovora) pa nebih nosio moju 063 karticu, već bi je nekako blokirao na odredjen period!?


P.S. Nisam upoznat, jel mogu sa pre-paid da šaljem samo poruke i MMS iz inostranstva? I da li će recimo MMS sa tajlandske kartice da stigne na 063 mrežu?
[ MMX @ 24.12.2006. 14:44 ] @
Zavisi od toga da li Telenor i Tajlandska mreza imaju potpisan ugovor o razmeni MMS-a. Ako znas koja mreza je u pitanu, pozovi korisnicki servis pa proveri.
[ Deda_Mraz @ 24.12.2006. 18:09 ] @
Fuck sada vidoh da je Tajland 7 zona ona najdalja i najskuplja, kada se sada nisam šlogirao neću nikad.

Sve u svemu razgovor i sms mogu da se obavljaju jer imaju sporazum sa Tajlandskim operatorima, a cene su katastrofa...

TAC
True Move (TA Orange)

Dolazni:
132.98 din/min

Odlazni:
200.00 din/min

E sada buni me što nigde ne piše za 4-5-6-7 zonu koliko je SMS, piše za III i ostale zone 30.00 dinara, znači da je tako i za sedmu zonu 30 dinara 1 sms?
Takodje za MMS nema ništa ni za pre ni post paid korisnike!?
[ Dejan Krstic @ 24.12.2006. 23:02 ] @
A zasto bi koristio pre paid tamo ako vec imas post paid karticu?

DTAC
Odlazni pozivi ka... Cena/minut
(viša tarifa)
Srbiji 101.59
lokalnoj fiksnoj mreži 42.67
lokalnoj mobilnoj mreži 42.67


Ostale usluge Cena

dolazni pozivi (cena/min) 109.90
dolazni poziv za korisnike
Biznis 300+ (cena/min) 80.00
slanje kratkih poruka 24.38
prijem kratkih poruka besplatno

Način tarifiranja...
Odlazni pozivi:
Razgovori ka nacionalnim mrežama u Tajlandu se obračunavaju se po minuti, a međunarodni razgovori se nakon inicijalnog prvog minuta tarifiraju na 6 sekundi.
Dolazni pozivi:
Tarifiranje dolaznog poziva se vrši po sekundi i obračunava se po cenama međunarodnog odlaznog saobraćaja.
[ Deda_Mraz @ 25.12.2006. 19:53 ] @
Citat:
Dejan Krstic: A zasto bi koristio pre paid tamo ako vec imas post paid karticu?


Ti to ozbiljno?

Ne želim opet da plaćam račun od 18.000 dinara mobtelu tj. telenoru a telefon mi ugašen bio naplaćivale sa ulasci u zone (ono dobrodošli u tu i tu mrežu....)

Pošto imam i tajsku karticu istog je formata kao naša sim kartica (pošto imaju neku mrežu sa drugim tipovima telefona i formatom kartica) i opušteno zovem 063 i 064, ali nisam pokušao da šaljem MMS.

Dakle je može ako pošaljem MMS sa tajske mreže da se pročita na 063?
[ codemaster @ 25.12.2006. 20:28 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Ti to ozbiljno? :(

Ne želim opet da plaćam račun od 18.000 dinara mobtelu tj. telenoru a telefon mi ugašen bio naplaćivale sa ulasci u zone (ono dobrodošli u tu i tu mrežu....)

Pošto imam i tajsku karticu istog je formata kao naša sim kartica (pošto imaju neku mrežu sa drugim tipovima telefona i formatom kartica) i opušteno zovem 063 i 064, ali nisam pokušao da šaljem MMS.

Dakle je može ako pošaljem MMS sa tajske mreže da se pročita na 063?


Jel ovako i dalje? Zar se naplacuju te pozdravne poruke?
[ Deda_Mraz @ 25.12.2006. 21:44 ] @
Pa kao ne, a u stvari da... mada ne bih i ove godine da experimentišem.
[ eee @ 26.12.2006. 08:27 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Mislim da je to jako glupa opcija da se broj prebaci na neki manji tarifni paket zbog mirovanja.

Mislim ja ću posle 5 januara da budem u inostranstvu oko mesec dana (daaaleko inostranstvo, gde je Telenorova 6 zona stotine dinara za 1 minut razgovora) pa nebih nosio moju 063 karticu, već bi je nekako blokirao na odredjen period!?
....


Zasto je glupo? Pa cak i mesec dana da se ostaje, zasto da neko ostane na npr Pro200 i da plati 1000din za nesto sto nece iskoristi kad moze 69+pdv? Da ne pricam o ljudima koji bi ostali najmanje 6 meseci preko. Najbolja varijanta je da uvedu prelazak postpaid => prepaid, ali...

Glupo je jedino ako ides na 10-15 dana preko. Pretpostavljam da si mislio da je glupo u tom slucaju.
[ Dejan Krstic @ 26.12.2006. 17:40 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Ne želim opet da plaćam račun od 18.000 dinara mobtelu tj. telenoru a telefon mi ugašen bio naplaćivale sa ulasci u zone (ono dobrodošli u tu i tu mrežu....)


Prijem SMS-a se nigde ne naplacuje tako da... ko zna sta je tebi i zasto naplaceno :) Jesi pogledao mozda listing?
[ Deda_Mraz @ 26.12.2006. 23:42 ] @
Da pogledao i ta poruka se naplaćivala, šta je tu sve bilo nebih da ulazim opet u to. Sve u svemu tada sam poneo karticu u inostranstvo i nikad više!
[ Deda_Mraz @ 02.01.2007. 15:46 ] @
Sadm sam dobio mejl od T.S. Telenora i piše da ne mogu da šaljem MMS iz inostranstva
[ Deda_Mraz @ 22.02.2007. 08:53 ] @
Samo želim da ispljujem gospodu iz Telenora koji ne mogu da omoguće glupu dolaznu indentifikaciju u inostranstvu, kada me zove 063 na +668 Dtac mrežu izlaze mi sledeći brojevi (hijeroglifi).

06200000
062 (pa moj broj telefona samo cifre napisane unazad!)
##0000008
888888888
121212220
********00

Ovo nisam lupao nego zaista ti brojevi mi izlaze a na 064 je identifikacija sasvim uredno izlazila sa 00381*******