[ Genex 99 @ 31.05.2003. 21:08 ] @
kako napraviti scene u 3d mark recimo nature. OK sada imam engine, imam texture, ali kako definisati pokrete kamere, pokrete, drveca, trave, vode i sl.
Ja znam da je to tesko i treba puno vremena ali nemojte samo reci "imas tutorial na http.... " zna li neko pbjasniti ove scene


Molim vas HITNO JE

HVALA
[ Reljam @ 01.06.2003. 00:42 ] @
Nikako. Stvarno.

Pazi, ne znam kako da ovo dovoljno naglasim - 3D grafika je vrlo zahtevna stvar. Ne postoji 5 redova koda koji ce da ti pomeraju travu, niti neki editor kojim mozes da definises pokrete kamere.

To se sve radi uz dosta muke (zadovoljstva!) i iz rucnih programa. Cisto primera radi, da li mozes da smislis matematicki model pokretanja kamere u Nature 2? Znaci ako bi imao parametarske funkcije CameraX(t), CameraY(t), i CameraZ(t), kako bi definisao pokrete koje bi ti hteo? Ako ne mozes to da uradis, veruj mi neces moci da uradis ni gomilu drugih stvari koje su potrebne za Nature 2.

Genex, iz tvojih postova mi se cini da ne znas mnogo o 3D grafici (sto je ok), ali i o programiranju generalno, ili barem malo tehnickijoj varijanti programiranja - sto je takodje ok, za to i postoji ovaj forum. Zato ti kazem, za 3D grafiku ti je potrebno da znas da programiras, i tek sa tim mozes da pocnes nesto da radis, sto ce obicno da se svede na rotirajuce trougle ili lopte - bas kao DX tutoriali. Nazalost, nema hitnog resenja za tvoje pitanje.

Srecno sa ucenjem!
[ Genex 99 @ 01.06.2003. 01:06 ] @
A da li je moguće nauciti 3d programiranje za otprilike 1 godinu uz dosta truda?
[ Reljam @ 01.06.2003. 01:12 ] @
Jeste. Koliko ces nauciti zavisi od tebe, ali jeste moguce. Pre toga treba da znas C++.