[ sheff @ 21.12.2006. 10:56 ] @
Zelim da kupim jedan All-in-One GPS uredjaj ali ne znam koji model ima da omogucava sve ovo sto mi treba... Dakle, treba da ima sve sto ima svaki GPS +altimetar, barometar, kompas, da podrzava NMEA standard, da radi sa GPSSom, da omogucava komunikaciju sa kompom, da podrzava rute (kao Nuvi) da je moguce sa kompa i na kompu sve detaljno prikazati, da podrzava topografiju, razne vrste karti i prikaza i sve sto je potrebno za koristenje u vojsci.... Da podrzva SIRFstarIII chip. Takodje sta od softwarea mi preporucujete, takodje za sve prethodno navedene namjene i potrebe (osim GPSS), ruta bivse Yuge...

Hvala!
[ sheff @ 25.12.2006. 08:52 ] @
ima li neka bar priblizna preporuka?
[ DigitNBG @ 25.12.2006. 13:19 ] @
Sve osim barometra i kompasa (doduse moze da radi u pokretu) radice na na nekom PocketPC-u uz BT ili CF GPS risiver i odgovarajuci softver. Tj npr
OZI explorer CE, GPSS, TomTom, itd - izbor je veliki
[ DigitNBG @ 26.12.2006. 08:20 ] @
Sad sam jos jednom proverio - tebi odgovara (80% tvojih zahteva ukljucujuci i visinometar i barometar, kompas) GARMIN GPSMAP 60 CSx.
Cena novog uredjaja nije bas povoljna - cca 61.000 din bez mapa.
Probaj da kupis negde koriscen uredjaj.
[ sheff @ 26.12.2006. 19:32 ] @
vec sam imao ovaj model u razmatranju samo ne kontam kakve su mu mogucnosti koristenja racunara odnosno analize, modeliranja i pregleda mapa na Laptopu a an osnovu podataka dobijenih od njega... inace barometar i visinomjer mi je vazan zbog jedrilice/paraglajdera i drugih stvari a vezano za proracune lokacija pa i telemetriju... takodje molim preporuku za free software ove namjene
[ sheff @ 28.12.2006. 17:31 ] @
aman elite ove.... niko (izuzev kolege DigiNBG) ne moze nista da preporuci....