[ djovan01 @ 22.12.2006. 15:31 ] @
U jednoj od tabela u bazi imam polje 'Date Submitted' tipa DATE medjutim ne znam kako da napravim da to polje bude automatski popunjeno tako da kada korisnik ukuca odredjene informacije recimo ime prezime e mail i posalje u tabelu test1 polje 'Datum' automatski dobije vrednost recimo 12/21/2006.


Hvala unapred.
[ Milan Andjelkovic @ 22.12.2006. 15:44 ] @
npr.
Code:
INSERT INTO tabela ('Date Submitted') VALUES(CURDATE());
[ broker @ 22.12.2006. 15:52 ] @
Napravi polje da bude tipa TIMESTAMP.
[ afwt @ 22.12.2006. 18:08 ] @
Nemoj da koristis TIMESTAMP, jer je vrlo vrlo cudan, i krajnje nekompatibilan medju MySQL verzijama. Toliko sam problema sa njim imao na razlicitim sistemima, da sam odaaaavno odustao od njega. Rucni CURDATE() radi posao, uvek siguran, uvek isti.
[ Milan Andjelkovic @ 22.12.2006. 18:19 ] @
Ne znam kako si uspeo da imaš problema sa timestamp-om? To je vrlo standardizovana veličina i nema direktne veze sa mysql-om.
[ Dejan Topalovic @ 22.12.2006. 21:09 ] @
Pri kreiranju tabele, ili kasnije sa ALTER TABLE, mozes postaviti opciju DEFAULT sa predefinisanom vrijednoscu.

Npr.
Code:
CREATE TABLE test_tabela(id int auto_increment, 
ime varchar(32), 
prezime varchar(32), 
email varchar(100), 
datum timestamp DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP, 
PRIMARY KEY(email));

[ _CaRtMan_ @ 23.12.2006. 13:56 ] @
Ja koristim date(); funkciju (PHP) Valja li ona šta?
[ afwt @ 24.12.2006. 05:43 ] @
Citat:
Milan Andjelkovic: Ne znam kako si uspeo da imaš problema sa timestamp-om? To je vrlo standardizovana veličina i nema direktne veze sa mysql-om.

Susretao sam se sa krajnje cudnim konfiguracijama/verzijama MySQL servera, i znam da sam odustao od koriscenja timestamp polja. Negde je pucao na "on update" delu, a negde na default. Nikad nisam dobio dozvolu klijenta da zavirim u MySQL server, uvek su bili na nekim skrnavim shared hosting-zima... :-(

Citat:
_CaRtMan_: Ja koristim date(); funkciju (PHP) Valja li ona šta?

Ja je ne bih preporucio, pre bih koristio CURDATE(), CURTIME(), NOW() kombinacije. Iz prostog razloga sto smestas vreme vezano za podatak, a on je u bazi. Dakle, treba ti vreme baze, da bi pri ispisu mogao da radis sa njim sta hoces. Nazalost, desavale su mi se i situacije da je klijentu razlicito vreme na serveru baze i na web serveru (php). I sta se desilo? Karambol... :-(