[ nokconn @ 23.12.2006. 14:51 ] @
Kupio sam pre jedan domen kod godaddy i video da kad se stavi Serbia i Crnagora prilikom placanja da transakcija ne moze da proce. Kad sam stavio Yugoslavia sve je prolazilo bez problema. Ali danas kad sam pokusao da kupim novi domen vidim da su izbacili Yugoslavia i odvojili Srbiju i Crnugoru... Medjutim ocigledno nisu promenili kad se odavde placa da im pise da je IP adresa iz Srbije, vec pise Yugoslavia, i prolazi samo kad se kao zemlja odabere Yugoslavia... A sad je vise nema.
Sve prolazilo sa Yu odlicno, sad sa Srbijom nece... Da li neko ima neko iskustvo i resenje?
[ sburina @ 23.12.2006. 15:16 ] @
Zvaničan odgovor od GoDaddyja na to pitanje je da trenutno postoji samo jedan "work-around", a to je naručivanje e-mailom na adresu [email protected] . Za to je potrebno dostaviti:

- Customer ID
- Specifikaciju narudžbine
- Poslednje četiri cifre kreditne kartice "on file" na odgovarajućem GoDaddy nalogu
- Eventualno, kupon kod za popuste i promocije.

Probao sam juče i uspešno završio jedan renewal.

Srećno!
[ nokconn @ 23.12.2006. 15:28 ] @
sta je to - Specifikaciju narudžbine? Samo stavim ime domena?
[ sburina @ 23.12.2006. 15:33 ] @
Domen, broj godina za registraciju ili produženje, i sve eventualne dodatne usluge i servise koji uz to mogu da se kupe.
[ nokconn @ 23.12.2006. 15:37 ] @
aha, ova e-Gift Card sto nudi Godaddy bi bila dobro resenje. Neznam da li bi ona mogla da prolazi sa Serbia. Da li je neko probao?


[Ovu poruku je menjao nokconn dana 23.12.2006. u 22:18 GMT+1]
[ goranbb @ 29.12.2006. 15:45 ] @
Hvala za pomoc sburina

Jedino sto sam dobio posle dva dana natezanja sa
Online Support Technician-ima
je bilo...ne znamo, probajte kasnije, ne mozemo vam pomoci trenutno...itd.

Jedan mail sa specifikacijom sta hocu da kupim, koliko, kako i zadnja 4 broja kartice
na adresu [email protected]
i bilo je reseno za 5 min!

Pozdrav
[ flylord @ 29.12.2006. 16:13 ] @
da, ali sta ce mi web servis ako placanje radim preko e-mail-a?? Ja sam lepo presao na mydomain i tamo mi lepo radi Visa Virtuon. Preko web-a
[ sburina @ 29.12.2006. 16:27 ] @
@flylord

Kada imaš sve na jednom mestu, malo je problematično menjati registar i navike zbog privremenog problema.
Pored toga, radi se samo o naručivanju koje trenutno ide mailom, a sve ostalo i dalje radi normalno preko weba.
Konačno, postoji i nešto što zapadnjaci vrlo cene, a to je customer loyalty.. :-)

@goranbb

I drugi put... :-)
[ nokconn @ 29.12.2006. 16:31 ] @
Citat:
sburina: @flylord

Kada imaš sve na jednom mestu, malo je problematično menjati registar i navike zbog privremenog problema.
Pored toga, radi se samo o naručivanju koje trenutno ide mailom, a sve ostalo i dalje radi normalno preko weba.
Konačno, postoji i nešto što zapadnjaci vrlo cene, a to je customer loyalty.. :-)

@goranbb

I drugi put... :-)



Mislim da ovo bas i nije privremeno, cele vreme ( godinama ) nije radila uplata preko stranice kad se stavljala Serbia and Montenegro. Pa nisam siguran da ce uskoro poceti da radi i sa Serbia. A sto je najgore problem nije taj sto oni nece kartice iz Srbije, vec sto im se IP nepoklapa, oni vide da smo mi iz Yugoslavie jos uvek.... Tako da se nepoklapa zemlja koju smo izabrali prilikom placanja, i ona odakle se javljamo.
[ OffShore @ 29.12.2006. 18:20 ] @
a sta mislis kako je nama koji smo iz Bosne a imamo IP opseg od telekoma Srbije:)
[ flylord @ 29.12.2006. 19:27 ] @
Citat:
sburina: @flylord

Kada imaš sve na jednom mestu, malo je problematično menjati registar i navike zbog privremenog problema.
Pored toga, radi se samo o naručivanju koje trenutno ide mailom, a sve ostalo i dalje radi normalno preko weba.
Konačno, postoji i nešto što zapadnjaci vrlo cene, a to je customer loyalty.. :-)


gle, da je privremeno , bilo bi ok. Ali jednostavno me mrzi da non stop saljem mailove. Ni meni nije bas "lako" za prelazak. Imam veci broj domena na godaddy-u. Ali jbg. I meni su moje musterije lojalne, ali samo dok radim kako treba. Mada, sad sam probao mydomain, i svidja mi se isto tako :) . Cim se godaddy sredi, mozda cu se vratim tamo, ko zna.
[ nokconn @ 29.12.2006. 20:53 ] @
Pa samo kad bi neko mogao da im objasni kako treba da treba da pod Serbia stave i IP iz Yugoslavie i sve bi radilo bez problema. Posto se mi jos vodimo kao Yugoslavia po Ip-u na Whois-u njihovom. Nisu mi uopste jasni.
[ nokconn @ 29.12.2006. 20:56 ] @
Ja sam probao http://www.moniker.com , i isto je dobar...
[ broker @ 30.12.2006. 09:42 ] @
Citat:
nokconn: Pa samo kad bi neko mogao da im objasni kako treba da treba da pod Serbia stave i IP iz Yugoslavie i sve bi radilo bez problema. Posto se mi jos vodimo kao Yugoslavia po Ip-u na Whois-u njihovom. Nisu mi uopste jasni.


Stvar je u tome sto ovo nije bas u rukama Godaddy-ja. Problem je negde u sistemu naplate koji nije u njihovj nadleznosti.

Sto se tice lojalnosti, ja sam pre svega lojalan sebi, i svom vremenu. Od sada sam im toleriosao probleme u naplati jer je to ipak radilo i zahtevalo je da jednom godiznje moram da ih kontaktiram da registruju moj novi broj kartice (i to su cak poceli da rade vrlo agilno, bez mnogo trzavica).

[ nokconn @ 30.12.2006. 18:29 ] @
Njihov sistem zastite je taj da moras da izaberes zemlju pri placanju iz koje pristupas stranici ( a to proveravaju pomocu IP-a ), a mi za njih jos uvek pristupamo iz Yugoslavie i nece da nas prihvate kad stavimo Serbia ( mi za njih nismo u toj drzavi haha :) ) . Kad bi vratili Yu sve bi radilo, ovako nece proraditi dok sve ip adrese iz Serbie nebudu prepravili da ih registruju da su iz Sribije, a ne iz Yu. A to nece skoro... Tako da mozete da zaboravite godaddy.
[ nokconn @ 04.01.2007. 21:47 ] @
Da li je neko uspeo poslednjih dana da kupi domen procesom slanja email-a kao zahtev za kupovinu. Ali da kupi sa Visa Virtuon karticom raiffeisen banke?
[ sburina @ 04.01.2007. 23:34 ] @
GoDaddy već 4-5 dana ponovo radi besprekorno, nije potrebno više naručivati mailom.
Ne koristim Virtuon karticu, pa ne bih znao da li ona prolazi. Visa Classic radi savršeno.
[ Tyler Durdan @ 08.01.2007. 19:32 ] @
Ja sam danas kupio par domena na Go Daddy-ju...
Sve je proslo glatko. Inace, Koristim Rajfajzenovu Visu Virtuon.

Bas sam se iznenadio kad sam video temu. Nisam znao da ima problema.
[ InfoPano @ 08.01.2007. 20:06 ] @
Ne bi trebalo da ima ikakvih problema - http://domains.infopano.com/ (GoDaddy reseller)