[ B o j a n @ 02.06.2003. 00:28 ] @
umm ... svrljajuci kroz jit-src nadjoh u FAQ-u:

Citat:

3. Auto-import of the ICQ contact lists does not import the contact's nick
- The Jabber server needs to be patched for this to work, see
http://jit.jabberstudio.org/mod_roster.c.diff



znam da je ovde pricano o tome ( pre bruke sa bekapom ) i koliko se secam problem nije resen

'ajd ... ko prvi proba, neka javi da li je uspeo.
[ random @ 04.06.2003. 17:48 ] @
Apgrejdovao sam JIT na 1.1.6 i patchovao jabberd dotičnim patchom. Import nickova radi super.

Međutim sad sam i ja primetio pomenuti problem kad JIT neće da prijavi online korisnike. To je bio nekima problem i u prošloj verziji, ne?
[ random @ 04.06.2003. 17:51 ] @
Hmmm... Problem je do autorizacije. Kad se lista importuje, morate da zatražite autorizaciju od svih (dobićete je automatski).

Poslao sam mail autoru u vezi ovoga. Pošto sad i ICQ pretraga odlično radi, ovo je poslednji problem sa JIT-om (u stvari pretposlednji, i dalje je tu problem zakucavanja procesora).
[ Gojko Vujovic @ 04.06.2003. 18:10 ] @
Ja sam posle tog apgrejda izgubio izgleda autorizaciju a nisam importovao ponovo korisnike, i zašto bih kad ih već imam na listi.

Je l može da se sredi nekako import te autorizacije, žale se ljudi sada da po desetak puta dnevno dobijaju moj zahtev a ja ih i pored autorizacije opet ne vidim na listi!?
[ Gojko Vujovic @ 04.06.2003. 18:11 ] @
Evo sad sam dobio i par psovki i nekoliko "NEĆU" ili "NE DAM", a da nikakvu poruku nisam poslao. Pretpostavljam da ne daju autorizaciju.
[ caboom @ 04.06.2003. 21:27 ] @
Citat:
random:
(u stvari pretposlednji, i dalje je tu problem zakucavanja procesora).


huh... sto ce reci da nije resena najbitnija stvar :(
[ random @ 04.06.2003. 22:27 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Ja sam posle tog apgrejda izgubio izgleda autorizaciju a nisam importovao ponovo korisnike, i zašto bih kad ih već imam na listi.


Pa nisi nikako mogao da izgubiš autorizaciju. XML fajlovi za korisnike nisu dirani.

Citat:
Je l može da se sredi nekako import te autorizacije, žale se ljudi sada da po desetak puta dnevno dobijaju moj zahtev a ja ih i pored autorizacije opet ne vidim na listi!?


Meni niko nije javio da dobija zahtev. U svakom slučaju možeš ručno u XML fajlu da prepraviš sve subscriptione na "both". Naravno to nije baš univerzalno rešenje za svakoga.

Pisao sam ovom liku što radii JIT pa ćemo da vidimo.
[ random @ 08.06.2003. 23:26 ] @
Citat:

> After importing the contacts from the ICQ serer, the subscription for
> all imported contacts is set to "to" instead of "both". So I had to
> manually send subscription requests for all ICQ contacts, otherwise i
> couldn't see their presence.
>
> Is this a problem in my JIT installation or a bug/feature in JIT?
>

I think it is jabber subscription stuff.
JIT only can set attrib to and then you need to accept and send subscribe.

Lukas
[ Gojko Vujovic @ 09.06.2003. 01:27 ] @
Citat:
random:
Meni niko nije javio da dobija zahtev. U svakom slučaju možeš ručno u XML fajlu da prepraviš sve subscriptione na "both". Naravno to nije baš univerzalno rešenje za svakoga.


Probao sam to, svi su both i sada tek NIJEDNOG icq korisnika ne vidim online. :(
[ B o j a n @ 09.06.2003. 13:21 ] @
pa cek, jel to samo gojka muci ... jel ima jos neko isti problem ?
[ random @ 13.06.2003. 21:00 ] @
Mislim da sam rešio problem. Javite utiske.
[ L I L I T @ 13.06.2003. 23:31 ] @
otisak

... i dalje se žale da me ne vide na ES jabu ... ehh
[ Gojko Vujovic @ 14.06.2003. 00:08 ] @
Ja sam prešao sa JITa na icqv7, prebacio sve korisnike i super radi, vidim ih sve online, imaju zeleni cvetić pored imena i dobijam offline poruke pravilno adresirane. A i upravo vidim jednog korisnika na jabber.sk serveru online tako da bih rekao da sada super radi. Bravo! :) Proradilo je i korišćenje MSN transporta sa myjabber.net servera. Ostao još samo yahoo transport na es-u, on ne radi nikako.. Neće da uloguje, isto error 502.
[ random @ 14.06.2003. 15:05 ] @
Citat:
L I L I T:
otisak

... i dalje se žale da me ne vide na ES jabu ... ehh


Nemoguce. Koliko vidim sad je sve ok, vidim korisnike na drugim serverima i oni mene. Proveri svoj setup (autorizacija i tako to).
[ L I L I T @ 14.06.2003. 17:33 ] @
izgleda da ću ponovno da se pozabavim autorizacijama :/
[ L I L I T @ 17.06.2003. 15:36 ] @
vrz pozabavila sam se autorizacijama ...
ali sada je došlo do novih problema..

sad me ljudi na ICQ-u vide non stop online, tj ispade da se 2 dana ne skidam s ICQ
i kad god dignem jabb dočeka me nešto tipa ko ovaj screenshot

ne znam da li si dovoljno porsvetljen što se ovog problema tiče
da mi ukažeš gde je bug ... ;)