[ dabass @ 26.12.2006. 07:21 ] @
NAdam se da medju vama ima onih koji rade na radio stanicama pa me interesuje koje programe koristite za pustanje maski.

Ja sam koristio pcdj v1.3 ciju instalaciju je vise nemoguce naci tako da mi treba neka adekvatna zamena.

Hvala.
[ acaradio @ 26.12.2006. 08:11 ] @
Ne mogu da izdrzim a da ne iskazem mrznju prema radijskoj formi zvanoj "maska".
Maska - najvece zlo srpske radiodifuzije ! Sluzi da bi se unakazio pocetak, kraj ili instrumentalni deo pesme, tj. da bi se izreklamirao obliznji frizerski salon ili pekara u komsiluku...ili da bi tonac "identifikovao stanicu"...Uzas !
Mada, ako vec gazda stanice insistira na ovakvom skrnavljenju pesama (jer to donosi pare), to moze da se uradi npr. sa MixVibes. Ako imas dva kompa u emitovanju, na jednom instaliras MixVibes, sredis mu interface da bude sto prakticniji za upotrebu i to je to...a ako koristis jedan komp, stavis jos jednu zvucnu kartu i na nju preusmeris MixVibes.

[ dabass @ 26.12.2006. 08:20 ] @
Ajd da skinem pa da vidim o cemu se radi

imam dve kartice
[ dabass @ 26.12.2006. 08:25 ] @
Jesi li mislio na ovu verziju mixvibes?

http://mixvibes.en.softonic.com/ie/screenshots/41309
[ acaradio @ 26.12.2006. 08:52 ] @
Ma jok, to je toliko nabudzeno i nepregledno da boli.

Moj MixVibes izgleda ovako (moja verzija interface-a):



Za radijske varijante su sasvim dovoljne starije verzije (npr. 3.01)
[ dabass @ 26.12.2006. 11:02 ] @
Nije ni ovo on sto bas trazim

Ovaj pcdj sto sam imao je bio kao igracka a neverovatno funkcionalan!!!!!!Zato se nisam ni interesovao da nadjem neto bolje.

postovacu ti sliku da vidis da li ima nesto slicno.
[ losmipfc @ 26.12.2006. 15:31 ] @
A maska bi trebala da bude reklama?
[ acaradio @ 26.12.2006. 22:22 ] @
Citat:
losmipfc: A maska bi trebala da bude reklama?

Maska je kratka forma koja u radio programu moze da se koristi u identifikacione ili reklamne svrhe. Sastoji se samo od vokala bez umiksovane muzicke podloge, ali moze da sadrzi neki zvucni efekat. U srpskoj radiodifuziji veoma zloupotrebljena forma, sluzi uglavnom za totalno unistavanje instrumentalnog parceta u pesmi, veoma cesto se "zagazi" i u vokal. Na nekim radio stanicama i dan danas necete cuti instr. solo u pesmi, zato sto sve pekare, mesare i ostale SZR moraju da se izreklamiraju bas usred pesme. Na svu srecu, u poslednjih 3-4 godine se radi na tihom iskorenjivanju ove forme.
[ dabass @ 27.12.2006. 14:31 ] @
Dobro, ima maska i dobrih strana, bar ona indetifikaciona, stiti prava od onih koji snimaju pesme sa radija!
[ calexx @ 27.12.2006. 17:43 ] @
To je nešto što me je oduvek nerviralo, svejedno da li slušam ili hoću da snimim. Najčešće je završavalo tako što posle par takvih situacijama potpuno prestanem da slušam tu stanicu. Ne znam ni odakle im pravo da na pola numere ubace neku debilsku reklamu, masku, podrigivanje ili slično, ne verujem ni da bi se autor sa tim složio. Muzika se lako nađe, uvek neko ima ploču, kasetu ili CD pa mi je više odgovaralo da tako snimim a pomenutu stanicu više ne slušam.

Druga priča je što većina stanica tada uopšte nije plaćala autorska prava, naročito za stranu muziku.
[ dabass @ 27.12.2006. 19:25 ] @
Ma mnogo ih ne placa ni sada, a mnogo njih placa a uopste nece da dobije freq. Ali odosmo od teme.

Jel ima jos neki prg za pustanje maski ili ne?
[ acaradio @ 27.12.2006. 19:27 ] @
Citat:
dabass: ...stiti prava od onih koji snimaju pesme sa radija

Au, ovakav izgovor je najgori.
Nisam cuo da radio stanice na Zapadu tako stite autorska prava, a vala slusam ih svaki dan. Ok, voditelji cesto pricaju na pocetku i kraju pesme, ponekad cak i puste jingl u uvodu pesme (nesto nalik na "domacu" masku) ali kada pevac/ica krene da peva, treba da se cuje samo pesma i nista drugo.
Onaj instrumentalni deo koji "ovi nasi" vole da gaze je takodje neko malo umetnicko delo...neko je osmislio taj solo i mozda ga odlicno odsvirao...mozda bas taj instrumentalni deo nosi celu pesmu, a onda se nadje neko da ga zgazi sa maskom...ili se ubaci voditelj da podseti kolika je temperatura...ili jos najgore od svega - ubaci se neka "fora iz domacih filmova"....uzas !

Jos jednom kazem - na srecu, polako se radi na iskorenjivanju maske kao forme, tacnije njene upotrebe na dosadasnji nacin. Na beogradskim stanicama maska lagano izumire i to je dobro.
[ dabass @ 29.12.2006. 15:34 ] @
Alo ljudi, treba mi program za pustanje maski!!!!!

O cemu pricate vi??????