[ JecaN @ 26.12.2006. 14:49 ] @
Planiram da kupim kameru (negde od 300 do 350 evra)pa mitreba pomoc. Kamera mi treba za kucnu upotrebu, uglavnom zbog deteta. Pretrazivala sa internet pa se nesto razmisljam oko Sony HC 35 ili Canon MV 900. Sta mi vi predlazete ?
Unapred hvala.
[ JecaN @ 27.12.2006. 11:06 ] @
Pa sto mi ne odgovarate. Bas se dvoumim koju da odaberem ... A zanimame jos nesto. zasto je bolje kupiti DV kameru umesto DVD kamere? Koliko vremenski dugo se moze snimati na kasetici,. i da li se ona brise ?
[ crnibombarder @ 27.12.2006. 11:21 ] @
OK,ako se dvoumite izmedju HC35 i MV900,onda je HC35 apsolutni pobednik.Bolja je u nocnom modu,ako nista...A posto je za kucnu upotrebu,mislim da ce obe zadovojiti vase potrebe.
Mislim da sad nije toliko bitno na koji medij kamera snima materijal,da li je to DV kasetica,DVD ili HDD,sve se svodi na ustedu u vremenu montiranja materijala.
Pozz ;-)
[ bantes9 @ 27.12.2006. 15:20 ] @
Duzina snimanja ti zavisi od velicine kasetice(60,90 min) i moze da se brise.
[ Ivand @ 27.12.2006. 17:58 ] @
Najveci ogranicavajuci faktor pri duzini snimanja je isporucena baterija, koja ima tacno toliko snage da snimite jednu kaseticu(u slucaju dv kamera i to u SP modu znaci 60min).
[ lord x @ 28.12.2006. 01:47 ] @
Citat:
JecaN: Pa sto mi ne odgovarate. Bas se dvoumim koju da odaberem ... A zanimame jos nesto. zasto je bolje kupiti DV kameru umesto DVD kamere? Koliko vremenski dugo se moze snimati na kasetici,. i da li se ona brise ?


Ako imas potrebu za bilo kakvom montažom materijala DV je mnogo pogodniji za to od DVD-ja. Kvalitet snimka je takođe bolji, teoretski 4 puta. DV traka mnogo duže traje od DVD-ja, mislim na period čuvanja materijala. DVD lagano izlazi "iz mode", bio je to samo modni krik. Kasetu možeš, kvalitetnu, brisati i presnimavati i desetak puta. Na kraju, kupi još jednu bateriju i rješavaš pitanje autonomije potpuno.