[ toci @ 26.12.2006. 16:45 ] @
Generalno receno, skener radi, ali njegova "sapica" tj. 5 dugmadi koje ima ne reaguju kada ih pritisnem. Deinstalirao sam drajvere, instalirao ih ponovo, ali opet nista. Ne mogu ni u SETINGS da pristupim. Moze li mi neko pomoci?

Da li mozda treba da instaliram novije drajvere, posto tu varijantu nisam probao?

Unapred zahvalan!
[ NenadSM @ 26.12.2006. 22:21 ] @
Kad je skener ulkjucen i radi, u Control Panel-u Scaners ces imati tvoj skener i kad to otvoris tu imas podesavanje za dugmice na sapi.
Ja imam Bearpaw 1200 i to radi.
[ toci @ 26.12.2006. 22:44 ] @
Ipak nece. Kliknem na ikonicu gde je skener ali ne mogu da pristupim PROPERTIES. Takodje, kada dva puta kliknem na ikonicu, prijavljuje mi da nije pronasao skener, a on radi. Stvarno ne znam o cemu se radi. Da nije nesto riknulo?
[ toci @ 26.12.2006. 22:52 ] @
Kada iz Control Panel-a udjem u skenere i kliknem opciju SCAN, izbacuje mi poruku:The scanning software could not be found.... itd. a skener hoce da radi kada skeniram iz nekog programa. Doduse, program koji sam dobio uz skener, ULEAD PHOTO EXPRESS, nece da mi radi kada ga instaliram. Da li moze to da ga zeza?
[ Filly @ 26.12.2006. 23:11 ] @
Skini i instaliraj nove drajvere, to ce ti resiti problem. (meni jeste). Otkaci skener sa racunara, deinstaliraj drajvere koje si dobio na CD-u. restaruj racunar, instaliraj nove drajvere i tek onda prikljuci skener
[ StORM48 @ 27.12.2006. 09:12 ] @
Znam da ovim ne doprinosim rešavanju problema, ali...

Ja sam imao isti skener, sa sufiksom 1200 i to je ubedljivo najšugaviji skener koji sam probao - od samog početka je radio kako treba, da bi se, kako je vreme prolazilo, sve češće dešavale čudne stvari, kakve i sam upravo pominješ.

Najpre je krenuo da se "gubi" sa sistema, pa onda uradi preview, a neće skeniranje. Onda jedan period radi kako valja, pa se desi da polude pomenuti tasteri - šta god podesio (ako uspem da uđem u taj deo opcija), on zaboravi istog trenutka.

Na kraju je, posle svega 20 sati efektivnog korišćenja, u periodu od 4 godine, riknula lampa i to do pola! Znači, polovina svetli, a polovina izgleda doslovno buđavo! Neka zeleno-siva boja, totalno nedefinisana. I pored napora da se nabavi neka odgovarajuća, skener je najzad završio u nekom budžaku.

Pozdrav
[ laki5 @ 27.01.2014. 13:47 ] @
..da ne otvoram drugu temu. Problem koji imam je vezan bas za ovaj skener iz naslova.
Znaci, dobio sam ovaj skener nasao drajvere na zvanicnoj Mustek-ovoj stranici ( http://www.mustek.com.tw/Support/ ), skinuo ih instalirao, pokrenuo skener...znaci windows ga prepoznao I krenuo sam da nesto skeniram medjutim problem. Sve je ok, lampa je ukljucena, pokrece se ali ono sto izlazi na ekranu kao skenirana slika je prakticno neupotrebljiva (umesto onoga sto sam stavio na staklo izlazi grupa tacaka razlicite boje, znaci nista) Napominjem da imam windows XP3, I da na site-u postoje dva razlicita driver za ovaj skener probao sam oba I resultat je identican. Takodje,
otisao sam I na nemacki site musteka (www.mustek.de), I skinu driver sa njega ali on nije radio zapravo instalacija prodje windows prepozna skener ali kada pokrenem bilo koju aplikaciju za skeniranje ona se zakuca pre nego sto pocne skeniranje.
Da, probao sam sve moguce varijante instaliranja...da skener bude odkacen, pa da bude prikljucen, pa da prvo instaliram nemacki driver pa da ga pregazim sa tajvanskim...I jos sto varijanti ali uvek isto...ako skener odradi skeniranje slika je skup tacaka svih boja.


Sta moze biti problem? Meni nesto mirise da bi mogao biti Service pack 3 problem ali nisam siguran. Takodje na zvanicnim site-vima pise da su driver I za xp3 ipak....Verujem da su driver ali gde naci odgovarajuci ako neko ima neku ideju molim za pomoc.

[ jolemisa @ 09.02.2014. 00:21 ] @
Ja imam skener BEAR PAW 2448TA PLUS i na XP-u SP3 radi bez ikakvih prooblema,doduse nisam skoro probao dugmice jer sve radim misem.Medjutim na Win.7-ci radi samo "Scan" i ja to prebacim u Word sto skeniram i iz Worda odstampam,jer nisam mogao da nadjem njegove drajvereza Win.7,ali kada moze i ovako nije lose.Jos ga nisam probao na Win.8-ci i ne znam da li radi,mada sam nasao neke drajvere za Win.8,ali sam trazio danima dok nisam nasao tako da sam izgubio volju i da ga probam.Inace na mom CD-u za skener pise da moze na Win.98,Win.2000,XP SP1.XP SP2 i Win.2003 sto verovatno podrazumeva XP SP3,jer kod mene radi bez problema kao sto sam vec rekao.