[ MMX @ 02.06.2003. 02:16 ] @
Pre par dana sam instalirao FreeBSD, ali imam problema sa DVD Rom-om... Naime kada ubacim bilo koji cd u njega i pokusam da ga mountujem prijavi error. Sve zivo sam isprobavao, ali nece... Kada ukucam u konzoli dmesg, lepo ga prikaze u listi hardvera. Najcudnija stvar je sto sistem nece lepo da se instalira kada ubacim install cd u dvdrom, pa sam dugo vremena mislio da nije nesto u redu sa instalacionim diskom. Naime, sve radi ok dok ne stignem do onog dela kada treba izabrati pakete za instalaciju, izaberem ih, pa onda izaberem da ih instalira sa dvd-a i prijavi gresku kao da cd u drajvu vise lici na muzicki disk nego na instalacioni. Sistem sam podigao pomocu rezaca, koji super radi... Pored FreeBSD-a imam instaliran i Slackware 9.0 na kome sve radi kako treba. Inace marka DVD-a je Afreey 10X, ukoliko je to od neke pomoci. Verzija FreeBSD-a - 4.6. Hvala unapred!
[ papak @ 02.06.2003. 05:40 ] @
a koji ti error javi. Lakse bi ti pomogli ako bi nam pokazao gresku koju javlja, dmesg listing za dvd i file /etc/fstab

[ MMX @ 02.06.2003. 09:17 ] @
Kada napravim ikonicu na desktopu, ubacim cd i pokusam da mountujem, javi sledece:

Could not mount device.
The reported error was:
cd9660: /dev/acd0c: input/output error
[ Dusan Marjanovic @ 02.06.2003. 16:40 ] @
pastuj nam dmesg liniju koja se odnosi na dvd...za početak, jel si siguran da je acd0c rezač?
jel mountovanje na rezač radi ok?
kojom komandom pokušavaš da mountuješ dvd?
[ MMX @ 02.06.2003. 20:19 ] @
Da, mountovanje rezaca radi ok. Nisam ga rucno mountovao, vec sam napravio ikonicu na desktopu... Isto sam probao i na dvd-u, ali nece... Siguran sam za rezac, on mi je Secondary Slave, a DVD je Secondary Master...