[ Mr.K @ 02.06.2003. 14:57 ] @
Meni je ovo prva poruka te koristim priliku da pozdravim sve učesnike ovog foruma. Nadam se uspješnoj saradnji.

Imam jedno pitanje. Administriram mrežu od 13 korisnika. Imam server na kojem mi je Windows 2000 Server OS i zanima me da li ovaj operativni sistem pruža neku podršku za digitalni potpis. Želio bih da moji korisnici prilikom slanja maila ili eventualno kreiranja dokumenata u MS Office-u mogu digitalno popisati mailove/dokumente a da se taj potpis "izdaje" na serveru. Napominjem da je mreža tipa peer-to-peer tj. nema centraliziranog upravljanja kroz Active Directory. Napominjem da bi taj digitalni popis vrijedio samo unutar mreže mojih korisnika, jer server nema Internet domenu.

Ako neko ima iskustva sa digitalnim potpisima/certifikatima pod Windows 2000 Server operativnim sistemom, molio bih ga da da svoj komentar.

Pozdrav iz Sarajeva...
[ hidden @ 15.06.2003. 04:06 ] @
Prvo, i meni je prva poruka pa da ti dam mali odgovor:

Win 2K svakako podrzava CA (Certificate Authority), samo je potrebno da ga instaliras sa diska Win 2K Servera. Pri tome vodi racuna, s obzirom da si u workgroup mode-u, da ga podignes kao stand-alone root CA....preporuka je naravno, da predjes na domain pa da ga tamo podizes kao enterprize root.
U svakom slucaju, nakon sto si podigao CA, pogledaj malo u help oko procedura kako se izdaje certifikat i slicno

Pozdrav
[ Johny4FUN @ 21.06.2003. 05:50 ] @
I ja sam za to da podignes domen, jer ce se onda CA integrisati u AD sto je mnogo bolje.

Neophodno je da ti bude instaliran IIS, do duse on je u 2000 po defaultu instaliran ali proveri da li je jos uvek tu.

Kad podignes CA , jednostavno preko IE kucaj http://ime_servera/certsrv i trazi srtifikat za server. Naravno to ces uraditi i za ostale racunare.

A CA administriraj preko MMC/Snap In/Certificate. A o kljucevima i algoritmima bi mogli do sutra