[ kUdtiHaEX @ 27.12.2006. 21:30 ] @
U zadnje vreme punjac za moj Powerbook (15'', G4 1 GHz) je poceo poprilicno cudno da se ponasa.
Naime, iskljucivo u toku rada posle neodredjenog vremenskog perioda koji moze da bude 10 minuta ali i 2 sata, ugasi se sam od sebe, bez obzira na to da li je baterija na 15, 50 ili 100% (prsten prestane da svetli i sistem pokazuje da je PB presao u rezim rada sa baterijom).
Ako opet utaknem punjac u PB, nista se ne desi, prsten i dalje ne svetli i PB i dalje koristi bateriju kao primarni izvor energije. Medjutim, kada na ispravljacu izvucem onaj "klizni" prikljucak i vratim ga nazad, punjac nastavi da puni bateriju PB-a. Ispravljac je, manje-vise, topao i ne izgleda mi da se pregreva (probao sam i da ga hladim, nije pomoglo).

Da li je vreme da se isprsim za 6-7k koliko otprilike kosta nov punjac ili je nesto drugo u pitanju? Instalirana je poslednja verzija MAC OS X-a a Sleep mode je iskljucen (mada se isto ponasa i kada je ukljucen).
[ MacOS @ 28.12.2006. 06:21 ] @
Jel se desava i kad zamenis uticnicu? Ovo mi se desavalo samo kod
kuce a onda mi ne Miki predlozio da kupim malo bolje razvodnike i od
tada vise nemam problema. Naravno, k'o zainat ovo mi se nikad nije
desilo kad sam radio van kuce. :)
[ kUdtiHaEX @ 28.12.2006. 09:02 ] @
Promena uticnice pa cak i produznog kabla ne pomazu. Mislim, probao sam ga i na drugoj lokaciji, potpuno se isto ponasa.
[ madamov @ 28.12.2006. 09:03 ] @
Meni se to dešavalo, kao što Ljubiša pomenu, i problem sam rešio zamenom produžnog kabla u koji sam uključivao napajanje. Mislim da je i kod tebe isti slučaj, probaj da promeniš utičnicu. Kao i sve kod Maca, napajanje ili radi ili ne radi, ne može malo da radi malo da ne radi. Tek ako ovo ne uspe, kontaktiraj servis ili pazari novi.
[ madamov @ 28.12.2006. 09:04 ] @
Citat:
kUdtiHaEX: Promena uticnice pa cak i produznog kabla ne pomazu. Mislim, probao sam ga i na drugoj lokaciji, potpuno se isto ponasa.

Onda gubi kontakt na tom kliznom delu koji pominješ. Malo fine šmirgle u ruke ili kaneš alkohola na krpu i pobrišeš sve kontakte.
[ kUdtiHaEX @ 28.12.2006. 18:53 ] @
To je prva stvar koju sam uradio :) i nisam nista postigao.
[ Borko Savic @ 29.12.2006. 17:15 ] @
Moguće je da se od savijanja kabl negde pokidao pa gubi kontakt