[ Tyler Durden @ 02.06.2003. 17:24 ] @
ne mogu nikako da direktno iz KDE-a ugasim komp, nego samo logout pa onda shutdown.
u control centru/KDE components/session manager postoji meni da se izabere da li da se ugasi ili
restartuje, ali kad to promjenim, ono se samo vrati na default (a default je logout)
Postoji li neki fajl da editujem direktno...?
[ tOwk @ 02.06.2003. 18:20 ] @
Probaj kao root, ili dodaj suid bit na /sbin/shutdown i /sbin/reboot, i onda probaj (ako se proverava da li imaš odgovarajuće privilegije da izvršiš te programe, ovo može pomoći).
[ Tyler Durden @ 03.06.2003. 00:16 ] @
:)
Mogu iz konzole da ga ugasim direkt :) sa halt, ali ja bih htio na ovaj nacin, a + toga kad ga ugasim sa halt ne koristi ACPI nego ga moram na dugme jos ugasiti.
Ne znam zasto se ovo samo resetuje na default nakon sto ga ja promjenim?
Probao sam i kao root, nece.. opet se samo vrati...
[ tOwk @ 03.06.2003. 00:34 ] @
A „chmod 4755 /sbin/shutdown /sbin/reboot“ (tj. suid na ova dva programa).
[ Tyler Durden @ 04.06.2003. 00:59 ] @
Ne, nece to....
[ ceh @ 04.06.2003. 11:32 ] @
Ja sam se ranije mučio sa tim, pa odustao... onda videh poruke ovde, pa reko' da se pozabavim, i "evo rešeeeenjaa":

KDE, po svemu sudeći, daje te opcije pri logout-u samo kada se koristi KDM - dakle fajl /etc/sysconfig/desktop treba da ima sledeći sadržaj:

DESKTOP="KDE"
DISPLAYMANAGER="KDE"



Eto, nadam se da će pomoći...


[ silverglider @ 04.06.2003. 15:36 ] @
Direktorijum /etc/sysconfig je, ako se ne varam feature RedHata. Sta ako covek ima neki drugi distro?
[ Tyler Durden @ 04.06.2003. 17:11 ] @
Jeste sysconfig je samo kod redhata.. ali ja imam redhat :)
I jeste ovo je bilo rijesenje koje sam trazio...
bravo ti ga ceh :)
[ caiser @ 04.06.2003. 21:02 ] @
Citat:
silverglider:
Direktorijum /etc/sysconfig je, ako se ne varam feature RedHata. Sta ako covek ima neki drugi distro?


Onda otvoris /etc/inittab u nekom editoru i pogledas koja se skripta startuje za X runlevel. Kod slacka je to /etc/rc.d/rc.4 . Otvoris to i promenis gdm u kdm. Opet kod slacka treba ili da se komentujuju redovi za gdm ili da se kdm redovi stave prvi.
[ ceh @ 04.06.2003. 21:26 ] @
Citat:
silverglider:
Direktorijum /etc/sysconfig je, ako se ne varam feature RedHata. Sta ako covek ima neki drugi distro?


E to nisam znao... ja sam ipak samo jedan n00b kako bi to rekli neki ;)

No, ispade da čovek ima RH, te je bilo korisno enivej...

A za one koji imaju nešto drugo, evo mog kompletnog trkeljisanja po raznim fajlovima, koje me je dovelo do "konačnog rešenja":

Kao prvo, moram da se ogradim da nisam tražio kako da dobijem stavke logoff, restart i shutdown pri logoff-u, već da namestim KDM kao login ekran. (Mojne sad ovde flejm kako je GDM bolji, hteo sam da probam)

Nego... po netu sam iščačkao par informacija, konkretno kako treba proveriti inittab, koji je kod mene (a za ostale distribucije ne znam :) u /etc. LM, u dotičnom se na kraju poziva /etc/X11/prefdm, koji čita /etc/sysconfig/desktop fajl, i zavisno od njegovog sadržaja poziva odgovarajući DM (G, K, X...)

[ ceh @ 04.06.2003. 21:29 ] @
Citat:
caiser:
Onda otvoris /etc/inittab u nekom editoru i pogledas koja se skripta startuje za X runlevel. Kod slacka je to /etc/rc.d/rc.4 . Otvoris to i promenis gdm u kdm. Opet kod slacka treba ili da se komentujuju redovi za gdm ili da se kdm redovi stave prvi.



Da ne poveruje čovek :))) dok sam ja pisao svoju poruku, ti ulete sa objašnjenjem - do *a*a :))