[ Error404 @ 28.12.2006. 11:51 ] @
Da li postoji neki nacin da uporedim dve reci ili izraza i da saznam koji se od njih vise trazi u pretrazivacima. Probao sam Google Trends ali on veoma slabo radi sa nasim recima. Sta ako npr pravim sajt za izdavanje nekretnina i treba da se odlucim da li cu da izaberem "izdavanje stanova" ili "izdavanje nekretnina" za glavnu kljucnu rec-izraz. Kako mogu da znam sta ljudi vise traze. (naravno ja bi u title stavio i stanove i nekretnine ali sam vam ovo cisto naveo kao primer da bi nekima bilo jasnije sta zelim da pitam)
Hvala
[ bsaric @ 28.12.2006. 12:12 ] @
Jedan od načina je da se pokušat sprijateljit sa adminom Pogodka :) drugi da sam dođeš na obje riječi gore pa se uvjeriš. A za ispravnog SEO stajališta te to ne bi trebalo niti zabrinjavati jer treba bit na obje gore bez obzira na traženost.
[ Error404 @ 28.12.2006. 12:21 ] @
Da ali uvek jedan od dva izraza ide prvi u title pa samim tim ima prednost. Treba znati kom izrazu dati prednost.
[ bsaric @ 28.12.2006. 12:55 ] @
Stavi: Izdavanje stanova i nekretnina i stvar rješena. Na krive stvari se fokusiraš, glavno da se spominje u title tagu.
[ Error404 @ 28.12.2006. 13:59 ] @
Pa sta ako pravim veb sajtove pa napisem: izrada web/veb sajtova, stranica i prezentacija.
Mislim ovo je ok za seo, ali zar ne deluje malo debilno kad neko procita na google listi.
Ponekad jednostavno nemozes koristiti neke reci zajedno u title tagu jer im je znacenje isto i ako neko procita to u googlu recice vidi ovog debila sta je napisao.
Mislim da je u ovom slucaju odabir koje reci od ovih iskoristiti bitna stvar jer nemozete napisati i web i veb, tj mozete ali je veoma glupo.
[ bsaric @ 28.12.2006. 14:02 ] @
Onda napravi za svaku ključnu riječ zasebnu stranicu.