[ Djuki @ 02.06.2003. 19:14 ] @
Imamo tabele:

smer <smer_id, naziv>;
ispit <ispit_id, naziv>;
student <student_id, ime, prezime, smer_id, broj_indeksa, godina_upisa, pol>;
polozeni_ispiti <student_id, ispit_id, rbr(redni broj), datum_polaganja, ocena>;

Atributi koji imaju postfiks id su primarni kljucevi u svojim a sekundarni kljucevi u drugima tabelama.
Treba napisati:
1. F-ju koja racuna prosecnu ocenu studenta. Ulazni parametar je student_id.F-ju napisati u PL/SQL-u.
2.u Form Builderu napisati trigere koji ce automatski popunjavati polja za naziv smera i ispita.
3.Omoguciti da se automatski dodeli vrednost polja student_id prilikom unosa i zabraniti pristup tom polju.
4.Dodati u blok o studentu polje koje ce prikazivati njegovu prosecnu ocenu kao i trigere koji ce ga automatski popunjavati.

Ako ima nekog ko radi u Oraclu molim pomoc!
[ Djuki @ 05.06.2003. 13:45 ] @
ccc.. niko ne zna Oracle. Sto se mene tice moze i da se obrise ova tema posto sumnjam da ce iko dati odgovor. Imam odbranu vezbi u petak pa sam mislio da mi nerko pomogne ali snacicu se vec nekako...Pozdrav!
[ Raspucin @ 12.02.2004. 18:47 ] @
Zao mi je danas sam se "upisao" ovde...
[ degojs @ 12.02.2004. 19:23 ] @
Citat:

1. F-ju koja racuna prosecnu ocenu studenta. Ulazni parametar je student_id.F-ju napisati u PL/SQL-u.
2.u Form Builderu napisati trigere koji ce automatski popunjavati polja za naziv smera i ispita.
3.Omoguciti da se automatski dodeli vrednost polja student_id prilikom unosa i zabraniti pristup tom polju.
4.Dodati u blok o studentu polje koje ce prikazivati njegovu prosecnu ocenu kao i trigere koji ce ga automatski popunjavati.

1. Pogledaj funkciju AVG
2. Form Builder je malo kompleksniji pa nije jasno šta ti tačno treba. Možeš da koristiš implicitni kursor SELECT .. INTO da popuniš određene promenjive a zatim ih upiši u određena polja u bloku. Uglavnom, ako se ne varam, radi se ovako: :blok.polje := vrednost
3. Možeš da kreiraš sequence pa da koristiš .nextval
4. Ovo je isto kao ono pod 2.

Citat:
Sto se mene tice moze i da se obrise ova tema posto sumnjam da ce iko dati odgovor. Imam odbranu vezbi u petak pa sam mislio da mi nerko pomogne ali snacicu se vec nekako...Pozdrav!


Inače, ne volimo da rešavamo tuđi domaći.

Usput, Raspućine, čemu dižemo temu iz mrtvih, sad videh da je stara pola godine?
[ Raspucin @ 23.02.2004. 09:15 ] @

Citat:

Usput, Raspućine, čemu dižemo temu iz mrtvih, sad videh da je stara pola godine?


Znam da je tema stara skoro godinu dana zato i nisam odgovorio.

Pozdrav