[ Slobodan Milivojevic @ 29.12.2006. 13:13 ] @
Situacija je sledeca:

Od opreme imam:
- Planet WRT-414 (63mW),
- 2.5m CFD200 kabl (RP-SMA - N), fabricki.
- 24DBi GRID antena

Kacim se na sektorku provajdera na udaljenosti od 1-1.5km. Signal mi je -66dbi, mod setovan na 2mbit (802.11b). I paket kod provajdera 384/256k.

Problem koji se desava:

Kad probam da otvorim bilo koju TCP konekciju ka bilo kom host-u, to traje prilicno dugo (prosto receno u firefox-u predugo stoji connecting to), cak i do 30-ak sekundi...

ping ka bilo kom hostu na netu je uvek ok...

ka serveru provajdera cak i sa paketima velicine 1 kB ne prelazi 10ms...

I, problem se ne desava uvek, nekad radi sve ok, i od septembra do pre neki dan, nije bilo ovog problema.

Tehnicka podrska provajdera kaze da se ni jedan drugi korisnik nije zalio na takav problem pa ne veruje da je do njih...

Inace ima jos jedna sitnica, a to je da napon u mrezi nije 220, vec 160 - 180V (sta cete Nis je takav sa strujom), tako da AP ne dobija bas 12V iz adaptera.


E, sad ja stvarno ne znam zasto se javlja ovaj problem, jer ga do prosle nedelje uopste nije bilo...
[ Slobodan Milivojevic @ 29.12.2006. 16:39 ] @
Sad sam jednostavno iskljucio podrsku za IPv6 na kompu, i radi sve extra, znaci ipak su oni nesto cackali...
[ calexx @ 29.12.2006. 17:41 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Inace ima jos jedna sitnica, a to je da napon u mrezi nije 220, vec 160 - 180V (sta cete Nis je takav sa strujom)
OT, otkad znam za unimer, imam tačno 230V koliko bi i trebalo da bude. Jedino je napon malo padao kada je bilo grafita po trafo stanicama. ;)
[ bokili @ 29.12.2006. 18:21 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Sad sam jednostavno iskljucio podrsku za IPv6 na kompu, i radi sve extra, znaci ipak su oni nesto cackali...


Kako su oni cackali, kad si ti :) Ne treba se igrati i ukljucivati bilo sta, pa posle je provajder kriv :)
[ Slobodan Milivojevic @ 29.12.2006. 19:01 ] @
Ipak nije to, nego je u tom trenutnku radilo, biće da je ipak nešto do njih, videću da ih kontaktiram sutra, da rešimo ovaj problem.

Probam iz Windows-a, iz Linux-a, sa dve razlicite masine... i uvek isto.
[ bokili @ 29.12.2006. 22:52 ] @
A sto si setovao na 2Mbit?

Probaj da setujes na 5.5M pa vidi kako radi??