[ flylord @ 29.12.2006. 22:59 ] @
Da li verujete Gmailu? Da li želite da verujete Gmailu? Da li uopšte treba imati apsolutno poverenje prema takvim servisima? Kažu oni da rade bekap (valjda), ali ipak korisno je da ga radite i vi. A zašto ja sve ovo uopste pričam?

Sve veći broj gmail korisnika prijavljuje da su im nestali mailovi sa gmail naloga. I pitaju se kako je to moguće da se desi. Vest o brisanju mailova su objavili i GigaOM i TechCrunch.

Jedan od prvih korisnika koji se požalio:

Found my account clean..nothing in Inbox, contacts ,sent mail..

Zamislite da vam se ovako nešto desi. Meni bi to bila katastrofa.

I have nothing left to backup!
Of course from now on I will be completely revising how I save
messages, contacts etc.

Naravno, relativno brzo posle toga su se javili i predstavnici Google-a

Regretfully, a small number of our users — around 60 — lost some or all of their email received prior to December 18th. Once we found out about this issue, we worked day and night to confirm that only a few accounts were affected and to do whatever we could to restore as much of the users’ accounts as we could. We’ve also reached out to the people who were affected to apologize and to work with them to restore the email from any personal backup they might have. We know how important Gmail is to our users – we use it ourselves for our corporate email. We have extensive safeguards in place to protect email stored with Gmail and we are confident that this is a small and isolated incident.

Ceo tekst preuzet odavde
[ ventura @ 30.12.2006. 09:28 ] @
Ja bih rado backupovao, ali kako uopšte backupovati gmail?

[ flylord @ 30.12.2006. 12:17 ] @
preko nekog POP3 klijenta. Zakacis se i skines. Mada meni to ne uspeva preko thunderbird-a. Tj, imam oko 10 000 mailova, i on uspe da skine max 800-1000 i onda pukne.
[ Ivan.Markovic @ 30.12.2006. 13:11 ] @
Koristi Operu, meni zavrsava posao ...
[ u_m @ 30.12.2006. 14:25 ] @
a meni je gmail backup
[ Davor Vlajkovic @ 30.12.2006. 14:37 ] @
Meni se već par puta desilo da privremeno izgubim neki mail - nedavno sam tražio neki dokument i za određeni keyword nisam dobijao ništa, a nakon samo nekoliko dana isti taj keyword je davao željeni rezultat. Trenutno imam nešto preko 1000 mailova tamo i mislim da je pravi trenutak za backup...

Kakva su iskustva sa izvlačenjem veće količine pošte pomoću Outlooka i drugih mail klijenata, ili eventualno nekih FF ekstenzija (ako postoje)?
[ flylord @ 30.12.2006. 14:43 ] @
meni sa thunderbird-om na linuxu to ne uspeva. Jednostavno skide par stotina mailova, i onda pocne da mi prijavljuje poruku da vise nema mailova.
[ Davor Vlajkovic @ 30.12.2006. 15:05 ] @
Da, zato sam i pitao za iskustva drugih jer si rekao da ne uspevaš da to uradiš pomoću Thunderbirda.

Ja najbitnije stvari ionako izvozim u PDF, ali dobro bi mi došlo neko 'sistemsko' rešenje...
[ MMX @ 30.12.2006. 15:18 ] @
Google-ajući, naišao sam na jedan jako zanimljiv program (na žalost samo za Linux) koji bi mogao da odradi baš to što je Vama potrebno. Program se zove getmail i može se preuzeti sa:

http://pyropus.ca/software/getmail

Program podržava POP3, POP3 over SSL, IMAP4, IMAP4 over SSL...

Može se podesiti da downloaduje samo nove poruke, pa je time rešen problem pucanja konekcije ka serveru.
[ MMX @ 30.12.2006. 16:06 ] @
Šta raditi sa Sent Items? Ima li neko ideju na koji način se može backupovati taj folder ili neki drugi koji je kreiran od strane korisnika?
[ Shadowed @ 30.12.2006. 16:49 ] @
Posaljes samom sebi ponovo sve to sto imas u sent items pa onda backup-ujes iz inbox-a :)
[ MMX @ 30.12.2006. 17:25 ] @
Pa to moze da se uradi i premestanjem poruka iz Sent Items u Inbox, pa ponovnim downloadom. Ali mora da postoji neko elegantnije resenje....
[ Deda_Mraz @ 07.01.2007. 23:28 ] @
Pa ako već pazite na svoje mejlove, to se radi od početk, kada se tek otvori nalog, a ne sada. Mislim idiotski je downloadovati npr. kao @Fly 10000 mejlova.
[ Hekii88 @ 12.04.2007. 23:21 ] @
Ljudiii, ja nisam mogo da verujem da je meni za vise od mesec i nesto stiglo oko 40000 mailova :((

[ Emil Ranc @ 13.04.2007. 00:49 ] @
Ja sam, na primer, napravio yahoo nalog koji mi služi kao backup gmaila - sva pošta koja stiže u gmail automatski se forwarduje i na yahoo.
[ time @ 13.07.2008. 15:05 ] @
evo pre koji trenutak odem na gmail kad ono imam 10 primljenih poruka :(
imao sam ih oko 350. tu su mi poslate i nepozeljne ali primljenih normalnih nema. samo 10 komada.
da li se ovo jos nekom desilo?
[ NorthGate @ 27.06.2010. 23:37 ] @
Da li ima neko elegantno rešenje da sa jednog naloga prebacim mejlove na drugi nalog,tj.novi.
[ Aleksandar Vasic @ 28.06.2010. 12:01 ] @
Uđeš u podešavanja GMail-a, zatim Nalozi i uvoz, izabereš dugme Uvezi poštu i kontakte.
[ bobiska @ 28.06.2010. 12:28 ] @
Citat:
Aleksandar Vasic: Uđeš u podešavanja GMail-a, zatim Nalozi i uvoz, izabereš dugme Uvezi poštu i kontakte.


Jesi probao?
Ja probao pre 2 meseca i kaže da ne može da se uveze pošta sa drugog gmail naloga. Jedino ako nisu nešto promenili u međuvremenu.
[ Aleksandar Vasic @ 28.06.2010. 14:37 ] @
Nisam :)

probaj onda da forwardujes postu na drugi nalog :)
[ bobiska @ 28.06.2010. 21:53 ] @
To sam i uradio...znaš kakva agonija...mora jedan po jedan mail, keine automatische!
[ Shadowed @ 28.06.2010. 23:07 ] @
Zar nisi mogao da ides na pravljenje filtera, za uslov uzmes sav mail i za akciju forward a onda primenis filter na postojece mail-ove? Mislim, nisam proveravao, ali trebalo bi da moze tako nesto.
[ enthusy @ 29.06.2010. 00:40 ] @
Možeš da u: Settings - Forwarding and POP/IMAP
uključiš opciju: Enable POP for all mail (even mail that's already been downloaded)

pa onda na drugom nalogu koji služi za backup ideš: Settings - Accounts - Get mail from other accounts - Add a mail account you own

i tako će ti sve backup-ovati. Jednom sam to uradio i sve je prošlo ok za svih oko 3 hiljade email-ova koje sam imao na primarnom nalogu.
Može i da se odradi i kombinacija sa filterima, samo za nijansu je komplikovanje.
[ bobiska @ 29.06.2010. 08:00 ] @
To nisam probao, baš ću da vidim, ali su stvarno mogli to da uproste i da dodaju samo još jedno "dugme"...bitno da su dodali vuvuzela loptu na YT, &%&&%$$"#%

Edit: @enthusy
Uspeo sam sa ovim automatskim forwardom, hvala svima na savetima

[Ovu poruku je menjao bobiska dana 29.06.2010. u 09:45 GMT+1]