[ brule85 @ 30.12.2006. 03:51 ] @
Imam jednu veoma interesantnu situaciju. Naime, za vreme onog "prelaznog perioda" vlasništva nad Mobtelom između Karića, Austrijanaca, Vlade Srbije i Telenora sam napravio račun od 8496 dinara (za jul 2006). Tad sam doduše bio na letovanju u Makedoniji, slao dosta poruka devojci (mada je glavni razlog visine računa zapravo bio GPRS, za koji nisam znao da pri svakoj konekciji košta 100 CSD, ali ko mi kriv), i to mi sve u svemu nije bilo preterano sumnjivo, tako da sam rešio da ga platim čim budem skupio novac. Za sledeći mesec mi je stigao račun od 11160 dinara, pa sam mislio da je to zbog toga što sam koristio karticu i u avgustu, dopunjavao kredit, pa mi je delovalo normalno, mislio sam da su mi samo obračunata dva računa u jednom, nisam ni obraćao pažnju. Platio sam 1.oktobra 11359 dinara, znači dug za 3 meseca (bar po mom mišljenju), i mislio da je sve u redu, pošto je na narednom računu stajalo da je moj ukupan dug 0,00 dinara. Ipak, priča dobija obrt pre neki dan, kad sam rešio da uzmem jedan od telefona iz Džinovskog izbora, izabrao telefon, novi paket itd. S obzirom da mi je ugovor istekao 18.decembra, hteo sam da produžim ugovor i uzmem telefon. Poneo sam kao dokaz da sam isplatio dug za prethodni mesec uplatnicu za novembar, na računu dobijenom od Telenora mi je stajalo koliko da platim, stigla i SMS poruka sa cifrom koju treba da uplatim (umanjenom jer na računu za novembar nije prošla uplata za oktobar). E sad, kad dodjoh do devojke u KS-u, pokazah l.k., ona mi kaže da ne mogu da uzmem telefon jer nisam izmirio obaveze prema Vladi Republike Srbije u visini od 8496 dinara. Meni je to u tom trenutku bilo čudno i zbunjen sam izašao iz Telenora. Logovao sam se na portal, i imao šta da vidim. U uplatama i zaduženjima pre 1.9. stoji da je moj ukupan dug 8496 dinara, dok u "normalnim" uplatama i zaduženjima stoji da ja nemam ništa, i da sam ja zapravo u avgustu napravio račun od 11160 dinara. Pogledao sam detaljnije račun i uočio da nemam ni ceo minut razgovora prema nacionalnim mrežama (pošto skoro i da ne zovem, uglavnom šaljem poruke i koristim gprs), 229 poruka, i 69 minuta internacionalnog saobraćaja (?!). E tada sam zaključio da je sve to zato što sam dobio od tetke u avgustu dobio telefon skinut sa nemačke Vodafone mreže, i izgleda da su mi sve konekcije na GPRS išle preko njihovog broja (mada ne znam kako kada sam sve podesio u telefonu za Telenorovu mrežu, uvek kada sam se konektovao početna strana mi je bila Telenorov WAP portal, a kada god sam pokušao da se onako iz zezanja konektujem na Vodafonove stvarčice u telefonu bivao sam odbijen, a toliki retard nisam da sam to pokušavao 70 minuta, već samo par sekundi, minut maksimalno). Pošto mi je ugovor istekao, a ne planiram da se obavezujem ponovo na 2 godine, bar ne još neko vreme, da li sam u obavezi da uplatim državi 8496 dinara? Rešio sam da ne plaćam ništa dok mi neko ne zatraži, ništa samoinicijativno, praviću se žbun dokle god mogu. Mislite li da će mi neko tražiti da platim taj iznos (pošto Telenor očigledno neće, njima i ne dugujem)? I može li neko da mi objasni kako sam se ja konektovao preko nemačke Vodafon mreže, a početna strana bila wap.mobtel.co.yu? Možda nije profil Mobtel GPRS bio Set as default, mada sam siguran da nije to u pitanju, jer kako je posle sve bilo u redu, a ja ništa u telefonu nisam menjao? Odužih s postom, ali sam izneo sve što mislim da treba. Unapred hvala!
[ Deda_Mraz @ 02.01.2007. 15:50 ] @
Ako ti nikakave opomene ne stižu da treba da platiš to, onda nemoj plaćati.

Nikako nisi mogao da se nakačiš sa telenor karticom na vodafon mrežu i da ideš preko gprs-a.
[ mitar1982 @ 02.01.2007. 18:14 ] @
Verovatno si išao na net preko data call, a ne preko gprs.
[ dachony @ 03.01.2007. 13:35 ] @
brate,moj savet ti je da im platis.i ja sam imao ranije postpaid karticu,pa mi je stiglo da platim nekih 6-7 hiljada,i ja reko nisam toliko potrosio,lopovi,kradu i tako to,pa mi je taj dug stajao tako nekih 6-7 meseci,niko nesalje nikakve opomeni,i onda odjednom mi stize opomena pred tuzbu da u roku od 7 dana platim kompletan dug,samo sto dug vise nije bio 6-7 hiljda nego oko 13 hiljada(kamata).tako da ti savetujem da se nezezas sa njima!
[ brule85 @ 07.01.2007. 22:52 ] @
I stoji data call, uzeo sam specifikaciju poziva, ali je iznenadjujuce da su sve ostale konekcije bile maximum 100 sekundi, ali su data calls redovno bili par hiljada sekundi. Kako je to moguce? Ma dok mi ne stigne nista, ne placam nista, sta me briga, a kamata ne moze da se duplira.