[ lord Vader @ 30.12.2006. 13:39 ] @
Puštam video fajlove preko aplikacije BSplayer i naleteo sam na jedan snimak koji mi pravi problem. Pustim ga i slika bude sa smetnjama (kockice) a nekoliko sekundi kasnije BSplayer prijavljuje grešku i mora da se zatvori. Fajl koji uzrokuje problem je xvidcore.dll


Odmah sam skinuo novi xvid kodek (XviD-1.1.2) i primetio da novi xvidcore.dll ne pravi grešku ali su i dalje prisutne kockice na snimku.
Ako isti video materijal pustim preko Nero ShowTime, slika je perfektna bez ikakvih smetnji!

Da li mogu da namestim da mi neki drugi kodek dekodira ovaj fajl i kako?
Informacije o fajlu:


Hvala unapred na pomoći.

[ Kosta ******um Rex Persia @ 30.12.2006. 14:34 ] @
Svaka čast, konačno jedan valjani prikaz greške.

Možeš, instaliraj najnoviji FFDSHOW dekoder sa linka http://downloads.sourceforge.n...30_sse_xxl.exe?use_mirror=osdn (ako imaš Pentium 3 ili Duron ili Athlon XP) ili verziju sa SSE2 instrukcijama (ako imaš Athlon 64, Sempron 64, Pentium 4/D, Core 2 Duo) sa ovog linka http://downloads.sourceforge.n...0_sse2_xxl.exe?use_mirror=osdn


Kad ga instaliraš, podesi da ti ffdshow dekodira DivX i Xvid materijal i ne bi trebalo da više imaš problema.
[ Shon3i @ 30.12.2006. 15:17 ] @
PRoblem je u tome sto je taj tvoj video kompresovan DivX-om, ne XviD-om, jer kako ti gspot kaze 4cc je DX50 a to je DivX, poznato je da XviD-ov decoder nekada omane i ne moze da pusti neke fajlove korektno, zato je tu ffdshow kao sto je Kosta preporucio.

Ne bi bilo lose da kliknes na Render dugme u gspotu ili da preko graphedita pokazes sliku rendiranog fajla da vidimo kroz sta sve prolazi (spliteri, decoderi, renderi) itd.
[ lord Vader @ 30.12.2006. 16:49 ] @
Hvala ljudi.
Evo šta kaže za Video Path posle renderinga:
(S) --> AVI Splitter --> Unspecified VFW codec --> Color Space Converter --> (R)

Ja mislim da već imam FFDSHOW u sklopu K-Lite Codec pack koga sam instalirao odavno. Čuo sam da taj paket može da zabrlja dosta ali ja nemam ništa drugo što bih mogao da koristim.

Skinuću sada kodek sa ovog linka pa da instaliram

[ lord Vader @ 30.12.2006. 21:09 ] @
Instalirao sam ffdshow i podesio da čita xvid i divx. Sada je sve u redu. Hvala vam na pomoći. Gde sada mogu da definišem šta će da dekodira (DivX, Xvid...)? U podešavanju ne mogu da nađem tu opciju.

Evo jednog dodatnog pitanja. Kada pustim pojedine snimke, u trej baru se pojavljuje ikonica DirectVobSub koja mi duplira titlove, tj. pored onih koje prikazuje BSplayer pušta isti titl u pozadini. Zato svaki put moram da kliknem desnim na tu ikonicu i odštikliram Show Subtitles. Može li to da se disejbluje nekako i šta je to uopšte?
[ Boki70a @ 17.01.2007. 07:52 ] @
Levi dabl klik na DirectVobSub trej ikonicu.....otvorice ti se DirectVobSub prozor i pod "Misc" shtikliraj "Hide subtitles".