[ Sindjelic @ 30.12.2006. 17:08 ] @
Pozdrav svima

Presvega,želim da kažem da nisam nikakav samozvani "stručnjak" za linux,jednostavno sam radoznale prirode,volim da expirimentišem i to je to.

O čemu se radi,imam win modem SmartLink(nemam pojma koji chip) koji SuSE 10 pro prepoznaje već u toku instalacije i koji radi bez propblema.

E sad,dobio sam Slackware 10.0 i instalirao sam ga umesto SuSE(ponavljam čisto radi experimentisanja) ali nikako da pokrenem taj modem,tj. uopšte ga Slack ne vidi.

Mene zanima da li je moguće nekako da sa SuSE DVDa izvučem driver za SmartLink i da ga instaliram U Slackware!?

Hvala unapred!
Svako dobro!!
[ tdjokic @ 30.12.2006. 17:57 ] @
Citat:
Sindjelic: Pozdrav svima
Pozdrav i tebi.

Citat:
Presvega,želim da kažem da nisam nikakav samozvani "stručnjak" za linux,jednostavno sam radoznale prirode,volim da expirimentišem i to je to.
Za razliku od tebe, ja jesam samozvani "strucnjak" za Linux, jer sam isto kao i ti radoznale prirode, dosta sam eksperimentisao i to je to.

Drajveri se na netu mogu naci u 2 oblika. Jedno je osnovni oblik, drugo je pripremljeni oblik za odredjenu verziju, odredjene distribucije.

Dakle, ako je na tvom DVD-u sa SUSE onaj osnovni oblik, onda bi morao da ga sam doradjujes za Slackware, a ako je u pripremljenom obliku za SUSE najverovatnije nece raditi na Slackware. To je sustina problema u par reci.

Priprema (kompajliranje) je teoriski jednostavan postupak, ako je prisutno sve sto treba od programa za to, sto najcesce ispadne da nije i onda je frka i muka.