[ manufakturer @ 03.06.2003. 11:19 ] @
Dakle imam tabelu sa tri kolone, i u sve tri kolone imam sadržaj koji (<!-- #include.....asp-->) uvozim, to su slike i text. Zarad dizajna trebalo bi da su te kolone fiksne širine. Međutim kako se promeni sadržaj ode piksel tamo - vamo. Da poludiš...
E sad, pre nego sto odustanem od tabela za pozicioniranje, pitam se postoji li neki način da "nateram" kolonu da se ne menja u zavisnosti od sadržaja?
[ NikolaVeber @ 03.06.2003. 12:51 ] @
mozes da stavis width=XYpx ili %, ali cini mi se da to nije po W3 standardu (nisam siguran), a ako imas problem sa suzevanjem (ne bezi pixel napolje, nego unutra), stavi transparentu gif sliku visine par px i potrebne sirine u tebelu.
[ Zoran Rašković @ 03.06.2003. 13:03 ] @
Bolje je u pixelima nego u procentima, ako vec oces tabele. Medjutim, tabele nisu smisljene za fino pozicioniranje elemenata na stranici, vec za nesto drugo, npr. za prikaz statistike podataka. Ono sto tebi treba jeste CSS positioning.
[ manufakturer @ 03.06.2003. 14:14 ] @
Upravu si za CSS, zato i razmišljam sve vreme o njemu!

Što se tiče tabela, takođe i sam smatram da nisu idealne za pozicioniranje. Ali ono što sam skontao (možda grešim) da prioritet ima sadržaj ćelije o odnosu na zadate width i height za <td>. Mene interesuje da li nešto može da se izmuva kao recimo kao kod <iframe>-a, koji kad definišeš - definisao si ga!!!

Dakle, KAKO IZMUVATI da width i height za <td> imaju prioritet u odnosu na sadržaj... Verovatno nemoguće :)))
[ Zoran Rašković @ 03.06.2003. 17:04 ] @
Nemoguce...

Ako sadrzaj prevazilazi dimenzije jedne celije, onda ce ta celija automatski promeniti svoje dimenzije. Ako napises neki veoma dug niz karaktera, bez ijednog razmaka,u okviru celije, ona nece prelamati taj niz karaktera sve dok ne dodjde do prvog space-a. To se moze isprobati i na ovom forumu, al ajd sad da ne kvarim output stranice :)

U sustini, i iframe se ponasa tako, samo sto kod iframe-a postoje skrollbarovi, a kod celija ne postoje skrolovi.
[ manufakturer @ 04.06.2003. 10:32 ] @
Pozicionirao sam sve CSS i Layerima i lepo radi i u IE, i NS i Operi...

Moram priznati da sam ranije izbegavao layere jer nisam znao kako da ga centriram u sredinu nezavisno od rezolucije koju koriste posetioci sajta. Našao sam rešenje i sad je super...

Hvala ljudi na odgovorima.
[ Zoran Rašković @ 05.06.2003. 01:22 ] @
Tada treba da se koriste procenti umesto pixela, zar ne?
[ factor @ 05.06.2003. 01:49 ] @
Kod layera? Treba dati relativnu poziciju, i auto marginu sa obe strane.
[ WiseDog @ 05.06.2003. 03:38 ] @
hm,imam pitanje ali ne znam da li cu ga moci objasniti jer ne vladam vokabularom.

Naime isto u vezi tabela,ali nevidljivih.Napravio sam java script file,u fazonu mudre misli koje bi se svaki dan ubacivale na moju stranicu na odredjenom mestu,samo nisu iste duzine pa kada se ubaci jedna dugacka,nastane haos na sajtu.........ima li predloga kakoda izbegnem ..................... ili drugacije da napravim ?

hvala ???
[ factor @ 05.06.2003. 03:47 ] @
Možes li nam pokazati online kako taj problem izgleda? Sigurno imam rešenje, samo moram da vidim okruženje.

P.S. Hvala ti za poruku :)
[ manufakturer @ 05.06.2003. 15:44 ] @
Citat:
Judge Dred:
Tada treba da se koriste procenti umesto pixela, zar ne?


Pa recimo rešenje koje sam primenio je sledeće:

.okvir {
position:absolute;
left:50%;
top:0%;
width:780px;
height:100%;
margin-left:-390px;
margin-top:-0px;
background-color:#6A789C;
z-index:1;}

Dakle, to je klasa koju pozivam i šljaka ko metak, bar kod mene na 800x600 i 1024x768. Takođe sam proverio i sa NS i Operom...

Ako neko može da nam da na uvid neko drugo rešenje, nek izvoli...
[ Zoran Rašković @ 06.06.2003. 03:54 ] @
Sve dok mesas pixele i procente zajedno da bi specifirao jedan isti kontejner, mislim da nece izgledati svuda isto.

Sta ako npr odredis

#nesto {
position: absolute;
left: 300px;
right: 300px;
}


Znaci 300px od leve ivice ekrana i 300px od desne ivice ekrana.

To bi trebalo takodje da centrira ovaj kontejner na stranici, zar ne? Ovo sam probao u Operi i lepo radi, dok se IE zbuni kod ovoga :D
[ WiseDog @ 15.06.2003. 12:30 ] @
Moze li se ovo poslednje sto si postavio primeniti kada hocu recimo,ako tabela i treba ,u zavisnosti od duzeine teksta da se pomera,da se pomera na dole znaci njena visina,ali na dole opet napominjem,a da sirina ostane ista?
[ manufakturer @ 15.06.2003. 22:49 ] @
Čini mi se da je moje rešenje bolje... Ali šta ja znam :))

Ovde primer: www.kojot.co.yu
[ shoba @ 07.10.2003. 13:03 ] @
Citat:
Judge Dred:
Ako napises neki veoma dug niz karaktera, bez ijednog razmaka,u okviru celije, ona nece prelamati taj niz karaktera sve dok ne dodjde do prvog space-a.

Da li ovo znaci da se problem besprekidnog dugog niza karaktera ne moze resiti u html-u (mislim, ne postoji podrska za to), vec se mora poruka najpre skenirati pomocu php ili asp skripte koja bi mozda "prelomila" taj dugi niz pa ga onda poslala u bazu ili gde vec?
Ta bi skripta mnogo usporila rad (mozda?)