[ soonja @ 03.06.2003. 12:34 ] @
Uvijek kad sam na netu pojavi mi se nekoliko prozora sa ovakvim sadrzajem:
The Surfing Spy is noting all web pages being monitored on this computer NOTE:The release version of this product does not display this message.
A ispod ima potvrda ok
Od ovog cuda se nemogu spasiti nema teorije,ne znam kako!!!
HVALA!!!!!
[ soonja @ 03.06.2003. 12:36 ] @
Ovo vjerovatno nije mjesto za ovakvu temu ali nemam pojma dje da je stavim!
[ Milan Ogrizovic @ 03.06.2003. 14:19 ] @
Citat:
soonja:
Uvijek kad sam na netu pojavi mi se nekoliko prozora sa ovakvim sadrzajem:
The Surfing Spy is noting all web pages being monitored on this computer NOTE:The release version of this product does not display this message.
A ispod ima potvrda ok
Od ovog cuda se nemogu spasiti nema teorije,ne znam kako!!!
HVALA!!!!!


to kod kuce ili na poslu?
[ soonja @ 03.06.2003. 15:27 ] @
kod kuce
[ soonja @ 03.06.2003. 15:37 ] @
bas vas briga za mene i moje probleme!!!
[ Milan Ogrizovic @ 03.06.2003. 15:39 ] @
Neko ti je ugradio to u racunar( ljubomorni decko?) da te malo spijunira
samo se zeznuo jer je stavio neregistrovanu verziju
jesi li pogledala jel moze da se skine u control panelu add/remove programs?
[ soonja @ 03.06.2003. 16:44 ] @
pogledala sam ali ne moze
[ Nikola Denić @ 03.06.2003. 17:41 ] @
iUradi Ctrl+Alt+Del , i vidi odakle radi taj progi .. u Procces , e sad kad vidis , iskljuci ga, i obrisi !
[ soonja @ 03.06.2003. 18:37 ] @
To sam uradila, ali nije problem rijesen :( od sada kad god pritisnem ctrl+alt+del pojavi se ogrooomni spisak da ja prosto ne znam dje se nalazim i sta da radim, desnim klikom na end... ono se opet vraća i komp. se restartuje!!!


Sta tek sad da radim????????????


leleleeee :)
[ ddz @ 03.06.2003. 19:54 ] @
To je spisak svih programa koji su trenutno aktivni. Nađi neki koji se zove surfspy.exe (ili nešto slično) i ubij ga.
[ soonja @ 03.06.2003. 20:06 ] @
kad otkucam ctrl+alt+del otvori mi se end prozor, ali nije ko ranije sto je bio od kako sam uradila to sto ste mi vi rekli, a nema ni nista sto se zove surfspy.exe




[ soonja @ 03.06.2003. 21:01 ] @
napustiste me vi vidim ja !!! sad mogu samo da gledam i placem!!!!
[ McKracken @ 03.06.2003. 21:14 ] @

Evo sta kazu na njihovom sajtu....

Locate the folder where Surf Spy is installed. The default is "C:\Program Files\session client\". In this folder, double-click the file uninstall.bat. When it has finished simply delete the whole Surf Spy directory. If you can't remember where you installed Surf Spy you can search for the file config.exe.

[ soonja @ 03.06.2003. 22:15 ] @
I sta ja sad da radim sa tim? Ja ne razumijem ni ovo sto meni pise a ne ovu muku sto ti iskuca :)))
[ McKracken @ 03.06.2003. 22:46 ] @
Koliko ti uopste imas godina?

Evo ovako kliknes na My computer zatim na Local Disc C pa Na program files pa kad ti napise neko upozorenje onda klikni show files, pa onda klinki na Session klient (ili kako ti se zove racunar) pa onda dva puta kliknes na uninstall.bat pa onda klines na back pa onda jednom kliknes na onaj /session klijent i pritisnes Del na tastaturi.. jednostavnije od ovoga ne mze...
[ soonja @ 04.06.2003. 11:55 ] @
Reci da sam glupa i da nemam pojma ali sad kad dodjem u program files nema nikakvih uposorenja ni prije ulaska niti poslije ali i kad udjem nepostoji nista slicno onome sto si ti rekao,tu su svi ostali programi ali mog komp. nema. HVALA sto se trudis da mi pomognes ali sva prilika da se ovog cuda ne mogu otarasiti,pojavljivalo mi se i kad sam imala milenium i sad kad imam xp!!!
[ soonja @ 04.06.2003. 14:52 ] @
ja cu plakat od ovoga i vama nije zao?:(
[ Shadowed @ 04.06.2003. 15:00 ] @
Ne.
[ Shadowed @ 04.06.2003. 15:02 ] @
Salim se.
Kako bi bilo da napravis Jabber account pa da probamo tako posto ovako preko foruma bas i ne ide...
[ soonja @ 04.06.2003. 15:03 ] @
bas me briga onda necu ni plakati!!! hm! ocu ja da pravim vama merak, tj. tebi!
[ Shadowed @ 04.06.2003. 15:17 ] @
Vidi, rekao sam da se salim.
Ne pravis ti meni merak vec je bilo ocigledno da se veoma ne razumes u racunare tako da sam predlozio da naprvis Jabber account jer je ocigledno da ti u direktnom razgovoru mogu lakse pomoci nego postovanjem na forumu. Nisam se ranije ukljucio u raspravu jer sam cekao da vidim sta ce biti nakon uputstva koje ti je McKracken dao.
Ja sam hteo da ti pomognem pa smatram da ne bi trebalo tako da reagujes.
Ako hoces napravi Jabber account ako neces ne moras, tvoj je problem pa kako hoces.
[ soonja @ 04.06.2003. 15:44 ] @
DJE CU SE RAZUMJET KAD SAM RACUNAR KUPILA PRIJE DVA MJESECA, DOBRO SE I OVOLIKO SNALAZIM. I NE LJUTIM SE, SAMO SE SALIM!!!
[ SoulFly @ 05.06.2003. 20:57 ] @
format c:/q ...i sve u qlac
[ Shadowed @ 06.06.2003. 11:44 ] @
Sreca da ne zna gde to da napise ;)
[ soonja @ 06.06.2003. 15:24 ] @
Nemogu svi biti pametni kao SHADOWED!!!Hvala ti Shadowed sto si htio da mi pomognes ali radje cu svoj problem sama rijesiti nego uz tvoju vrlo ljubaznu pomoc!!!
[ Djomloun @ 06.06.2003. 17:49 ] @
Citat:
Shadowed:
Sreca da ne zna gde to da napise ;)


Pa objasni joj onda, sto si takav neces da pomognes :)

A jesi li probala da ga izbacis iz start up-a? ides start>run>msconfig i tu lepo iskljuci,mada najlogicnije resenje je dao McKracken.
[ soonja @ 07.06.2003. 12:26 ] @
Vi svi mislite da je to neki program ali ti prozori nemaju nikakvu funkciju i nemogu ih pronaci na kompjuteru dok im ne padne na pamet pa polude i pojave se u velikom broju da mi dodje da sve pokidam!!! Ja sam pokusala da potrazim i u search ali bez uspjeha, nemam pojma otkud dolaze!U podgorici kad sam nosila kompjuter da mi instaliraju xp jer sam tada imala milenium imala sam isti problem i na milenijumu a oni su mi rekli da je to virus i da neznaju da mi pomognu!
[ reject @ 07.06.2003. 12:50 ] @
Possto imass kompjuter tek par meseci, verovatno nemass previsse
bitnih stvari na njemu.
Najbolje je formatirati hard i ponovo instalirati windowse.
Ako ne znass kako to da izvedess, odnesi komp tamo gde su
ti stavili WinXP pa im trazzi da ti formatiraju hard i stave windowse.
[ marko023 @ 23.06.2003. 01:25 ] @
ne znas da uninstaliras program a znas za es? hm
[ caiser @ 23.06.2003. 01:29 ] @
Pa sta te to cudi? ES je odavno presao iz undergrounda u mainstream. Sto se kaze, prodao se. ;) Sada vec i vrapci na grani znaju za ES. :)
[ soonja @ 23.06.2003. 10:50 ] @
eee ja jos koristim Crazy Browswer nemogu od glupavog surfynga tamo a diskovi sa xp-om i ostalim mi nisu tu nego sam ih pozajmila nekim rodjacima i sad moram da cekam a odlucila sam da ponovo sve instaliram ustvari moja sestra se bolje razumije pa ce mi pomoci
[ bOkIcA @ 23.06.2003. 17:37 ] @

skini http://www.vtoy.fi/jv16/programs/RegCleaner.exe

Prepisi ovde sta imas pod "Startup list", pa ce ti ljudi reci sta od tih stvari da obrisses.



Ako ti je tesko da prepisujes CTRL+S i snimi txt fajl, pa onda copy/paste ovde.
[ soonja @ 23.06.2003. 19:48 ] @
EVO SAM :

RegCleaner 4.3 by Jouni Vuorio
These programs are run everytime you start your computer. Try to keep this list as short as possible, selected 1 of 32
[syntax: Program, Filename, Loaded from ]

Adobe Gamma Loader, N/A, Start Menu (Common User)
BonziBUDDY, , HKEY_LM\Run
BonziBUDDY, N/A, Start Menu
BugCD Pretrazivac, C:\Documents And Settings\TT\Desktop\BugCD Pretrazivac\BugCD Pretrazivac.exe, HKEY_CU\Run
CcApp, C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe, HKEY_LM\Run
CcRegVfy, C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccRegVfy.exe, HKEY_LM\Run
ClickTheButton, , HKEY_LM\Run
Cmaudio, RunDll32 Cmicnfg.dll,CMICtrlWnd, HKEY_LM\Run
Ctfmon.exe, C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe, HKEY_CU\Run
Desktop, N/A, Start Menu
Desktop, N/A, Start Menu (Common User)
GetRight - Tray Icon, N/A, Start Menu (Common User)
GhostStartTrayApp, C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton Ghost\GhostStartTrayApp.exe, HKEY_LM\Run
GoBack, N/A, Start Menu (Common User)
Hotbar, C:\Program Files\Hotbar\bin\4.3.1.0\Hbinst.exe /Upgrade, HKEY_LM\Run
HPDJ Taskbar Utility, C:\WINDOWS\System32\spool\drivers\w32x86\3\hpztsb05.exe, HKEY_LM\Run
IncrediMail, C:\PROGRA~1\INCRED~1\bin\IncrediMail.exe /c, HKEY_LM\Run
Kazaa, C:\Program Files\Kazaa\kazaa.exe /SYSTRAY, HKEY_LM\Run
KernelFaultCheck, %systemroot%\system32\dumprep 0 -k, HKEY_LM\Run
Kyescan, N/A, Start Menu (Common User)
Msmsgs, "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background, HKEY_CU\Run
NeroCheck, C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe, HKEY_LM\Run
PCI Audio Applications, D:\CMI8X38\AUDIO\W2K-ME\app\Setup.exe, HKEY_LM\Run
Pctvoice, Pctspk.exe, HKEY_LM\Run
PowerReg Scheduler V3, N/A, Start Menu
Realtime Audio Engine, Mmrtkrnl.exe, HKEY_LM\Run
Sspy, Ssystem.exe, HKEY_LM\RunServices
WeatherCast, C:\Program Files\WeatherCast\Weather.exe /q, HKEY_CU\Run
WhenUSave, C:\Program Files\Save\Save.exe, HKEY_LM\Run
WinampAgent, "C:\Program Files\Winamp\Winampa.exe", HKEY_LM\Run
WinZip Quick Pick, N/A, Start Menu (Common User)
XPCSpy Start, C:\Program Files\XPCSpy\XPCSpy.exe Auto, HKEY_LM\Run
[ bOkIcA @ 23.06.2003. 20:10 ] @
a joj,

brisses sledecce:

-BonziBUDDY
-BonziBUDDY
-ClickTheButton
-PowerReg Scheduler V3 <-- ????
-Sspy
-WeatherCast <-- kakvo bre vreme, brissi
-WhenUSave
-XPCSpy Start

(moze to jos cistije al... ...nemam vise vremena za ovu zaje*@#$, sorry)


-----------------------------------------------------
Main Features of XPCSpy Shareware Shop XPCSpy is a powerful pc spy software that runs stealthy under MS Windows, and it's very easy to use. This spy ware allows you to monitor and record almost all activities on your pc when you leave, then you can create reports and send it to the email address you specified. So how do you know what your staff or children are doing on your PC? Are they studying, working, or playing game? XPCSpy can tell you exactly who is doing what on the PC at any time during the day or night.
[ Shadowed @ 23.06.2003. 20:11 ] @
Ako nisi jos uvek ljuta na mene da probam da ti pomognem.

Iz ovog tvog spiska postoje dve stavke koje onako na prvi pogled izgledaju sumnjivo. To su:
Sspy, Ssystem.exe, HKEY_LM\RunServices
XPCSpy Start, C:\Program Files\XPCSpy\XPCSpy.exe Auto, HKEY_LM\Run

Sad, da bi to resila kreni ovako:
Desni klik na TaskBar (donji deo ekrana pored tastera za otvorene prozore) pa Task Manager (u meniju). Tu imas kao neke stranice (tzv. tabove - Tabs). Na jednoj od njih pise Processes. Klikni na nju i pojavice ti se neki spisak. U tom spisku nadji Ssystem.exe, klikni na njega, klikni na End Process i potvrdi. Isto i za XPCSpy.exe.
Idi Start>Run. Kucaj regedit.exe.
Sa leve strane u programu koji se pokrenuo ces vediti stablo kao u Windows Exploreru. Tu idi HKEY_LOCAL_MACHINE, pa Microsoft, Windows, CurrentVersion, Run.
Sa desne strane ces imati neke stavke.
Jedna od njih je XPCSpy. Duplo klikni na nju.
Otvorice ti se jedan prozorcis sa nekim tekstom (C:\Program Files\XPCSpy\XPCSpy.exe). Tu na kraj dodaj jedno X tako da bude C:\Program Files\XPCSpy\XPCSpy.exeX. Pritisni Enter.
Sad ponovo na levoj strani vrati se za jedan stepen u nazad (znaci Windows) pa na RunServices. Imas sa desne strane Sspy. Dupli klik i jos jedno X na kraju. Enter. Pozatvaraj sve prozore, i nastavi sa daljim radom.

Ako ponovo budes imala problema javi.

Edit: Tek sad sam video ovaj bOkIcA-in post (verovatno postovan dok sam ja pisao svoj post). I posto izgleda da su ovo SpyWare programi preporucio bih ti da promenis sve moguce password-e koje koristis (connect-ovanje na Intenet, YahooMail, Hotmail..., Password na Windows-u ako koristis,...)
[ bOkIcA @ 23.06.2003. 20:36 ] @

...objasnite mlađahnoj devojčici šta je firewall, antivirus && safe "surfing" ;)
[ soonja @ 23.06.2003. 21:03 ] @

Hvala bokice ali bonzibuddy nema veze sa ovim kao prvo a kao drugo hvala ti na trudu!
[ soonja @ 23.06.2003. 21:05 ] @
Shadowed hvala ti, sve sam to uradila, a ako mi se bude pojavilo javicu ti. Za sad je sve u redu. :)
[ soonja @ 24.06.2003. 13:16 ] @
Shadowed OPET!!!Opet se pojavljuje!
[ Shadowed @ 24.06.2003. 13:36 ] @
Vidi, sad sam malo u frci pa ne mogu bas detaljno da ti objasnjavam ali ako uspes da se snadjes, pokusaj istim postupkom koji sam opisao i one programe koje ti je bOkIcA naveo/la. Pre toga proveri da li u TaskManager-u imas ponovo one programe koje si uklonila prvi put da znamo da li su se vratili nekako ili je nesto drugo u pitanju.
[ NLO @ 24.06.2003. 14:12 ] @
pokušaj s ad aware
[ turncoat @ 24.06.2003. 14:20 ] @
Citat:
bOkIcA:

...objasnite mlađahnoj devojčici šta je firewall, antivirus && safe "surfing"



objasnite i meni, pošto ne koristi mi jedno ni drugo, a prilično sam bezbedan dok surfujem....
[ bOkIcA @ 24.06.2003. 23:41 ] @
Citat:
turncoat:
Citat:
bOkIcA:

...objasnite mlađahnoj devojčici šta je firewall, antivirus && safe "surfing" ;)



objasnite i meni, pošto ne koristi mi jedno ni drugo, a prilično sam bezbedan dok surfujem.... ;)


iza proxy-ja i firewall-a atf-a probably, ako vec ne koristis u isto vreme isti i pod linux-om
[ turncoat @ 25.06.2003. 17:32 ] @
a kući? i pod windows-om?
[ strba @ 26.06.2003. 01:53 ] @
Citat:
soonja:
Shadowed OPET!!!Opet se pojavljuje!



Skini program search & destroy http://spybot.eon.net.au/ i on bih trebao da ti resi probleme.

Pozdrav
[ Wooyke @ 21.03.2004. 23:46 ] @
sonja, dali postoji PC servis u tvom gradu? ili moze i servis vesh mashina....sve je to isto :)

ma samo idi, daj 100 kinti i nek ti to poprave....ili kazi chika majstoru "molim vas formatirajte hard disk i instalirajte Windows" .... chika majstor sve to lepo uradi, dash malo parica i kraj....i ne zovi vise decka blizu kompjutera :))