[ Alexa Djordjevic @ 02.01.2007. 00:22 ] @
Pozdrav svima,
Planiram kupovinu Nokie E61, pa me interesuje sledece: Da li preko WiFi-a mogu da pristupim fajlovima na share-ovanim folderima na racunarima u WLAN-u na koji se logujem?
[ autarh @ 02.01.2007. 23:19 ] @
ja sam to bas juce probao ... kucao sam klasicno \\192.168.1.23 i nista se nije desilo iako je sve ok namesteno.. cak sam isao na net preko wifia.. mozda treba neki software ja sam koristio njen klasican web browser...
[ yooyo @ 03.01.2007. 01:16 ] @
WLAN nema veze sa Windows mrezom, tako da nemozes da pristupis shareovaim fajlovima. Ako bi neko napravio Samba klijent za Series60 3rd Ed. onda bi moglo.
[ Alexa Djordjevic @ 03.01.2007. 07:41 ] @
Citat:
yooyo: WLAN nema veze sa Windows mrezom, tako da nemozes da pristupis shareovaim fajlovima. Ako bi neko napravio Samba klijent za Series60 3rd Ed. onda bi moglo.


A ako bi na nekom od servera u mojoj mrezi bio podignut FTP (i to samo za potrebe mreze, bez interneta) i ako su tu smesteni fajlovi koji su mi potrebni, onda, mislim, ne bi biko problema pristupiti im. Otkud Nokia "zna" da li je taj server na internetu ili nije?
[ yooyo @ 04.01.2007. 23:42 ] @
Onda samo nadji ftp klijent za e61 i radice.

Nego pade mi jedna ideja na pamet... podignes web server u lokalno mrezi i napravis web stranu koja mapira sve shareovane fajlove po mrezi (nesto kao proxy) i onda iz ugradjenog browsera u E61 pristupas svim fajlovima u mrezi. E, kako sad to napraviti, nemam pojma, ali verovatno moze sa php-om na serveru.