[ Filip100 @ 02.01.2007. 14:05 ] @
Jel bi radio mis Mighty Mouse Wireless na xpju ili na visti
Mislim si ga kupit ako moze radit na xpju i na visti
[ delimir @ 02.01.2007. 19:34 ] @
Radi bez problema. Doduse kada ga povezujes sa Windows masinom moras da ukucas passkey koji glasi: 0000. Nakon toga radi savrseno. Za razliku od OS X, pod Windows-om po defualtu radi kao 2-button mouse.

Ja sam ga probao sa Windows XP SP2 i bluetooth stack-om koji dolazi uz Windows.

PS: Hehe, eto i Viste :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.01.2007. 19:37 ] @
Pa radice, kao i svaki USB mis, ali ce verovatno raditi samo scroll gore-dole. Pretpostavljam da za levo-desno ipak trebaju drajver..barem na XP-u..mada ga nisam nikako probao dok sam imao upaljen XP. Za VIstu ne znam za levo-desno scroll.

Ne bih ti preporucio da kupujes Mighty Mouse. Lep je i odlicno radi, ali za te pare ima i boljih miseva. Ja sam svoj pokvario pre par dana pokusavajuci da ga ocistim od prljavstine koju nisam mogao da ocistim na "preporuceni" Apple nacin (okrenes ga na ledja i do besvesti vrtis kuglicu).
[ MacMladen @ 03.01.2007. 08:59 ] @
Pitanje je zaista interesantno, za obe varijante, wireless i žičani, što se, naravno, svodi na isti drajver.

Mislim da je rešenje CD sa drajverima koji se dobija kada BootCamp napravi cd za Apple mašine koje treba da teraju Windows.

Tu treba da se proveri kako rade ostale opcije (Mighty ima 4 dugmeta i 360° skrol).

Ajmo Intel Mac vlasnici, kako radi Mighty pod Njindonjs?
[ 1jedini @ 03.01.2007. 10:41 ] @
Sigurno ce trebati drajveri da bi radio scroll levo-desno.
Imam par miseva koji mesto tocka imaju kuglu i za njih trebaju drajveri.

Pitanje za vlasnike MM: imali u settings-u podesavanje osetljivosti kugle pri scroll-u?

Ima dva slicna misa OC55 i neki Vakoss i za oba to ne mogu da podesim.

Malko OT. Ono sto zameram MM je mala kugla.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.01.2007. 11:33 ] @
Na OS X-u postoji podesavanje osetljivosti scrolla, bas kao i na Windowsu sto postoji podesavanje osetljivosti tockica..ako na to mislis. Verovatno ga kontrolise isti drajver. Jedino ne znam za ono levo-desno. Ako se instalira drajver za ceo MM, onda on mozda preuzme i to podesavanje.

Meni se nije dalo da instaliram Win na svog Maca, tako da sam ga samo po potrebi pokretao iz Parallelsa, ali tu nisam koristio scroll levo-desno, tako da ne znam kako/da li radi :)

Inace, kuglica je stvar navike..meni recimo nije smetala velicina, nego cinjenica da nekada proklize, pa nece da skroluje na dole (dok npr. na gore radi ok).

U pocetku sam paralelno koristio Logitech MX310 i MM i problem je bio sto MM kuglica ima knogo finiji hod, tj. za mnogo manje okretanja, ona skroluje mnogo vise od bilo kojeg misa sa tockicem, tako da sam se navikao na MM i na MX privremeno zaboravio. MM malo pati od slabije ergonomije..niskog je profila..mada, kad bolje razmislim..i bolje je da ruka lezi nize/blize radnoj povrsini..tako da povlacim ovo za ergonomiju :)
[ henrik @ 03.01.2007. 21:25 ] @
U knjižici koju sam dobio uz Majti piše da na Win 2k/XP radi sa osnovnim kombinacijama - dakle, 2 buttona i scroll gore-dole. Mrzelo me je da se okrenem 180 stepeni i da ga priključim na pece da vidim da li je tako :mrgreen:

Što se tiče čišćenja, prilično je jednostavno. Malo specijalizovanog sredstva na krpicu i malo trljanja rešava stvar. Mada sam provalio da može i bez toga - par puta me je mrzelo da tražim sprej, pa sam samo besomučno vrteo kuglicu oko minut, i radilo je.

Što se tiče ergonomije, meni je fantastična, kao i kod starih Apple miševa. Nikad nisam mogao da se naviknem na one novije Logitech grbave tenkiće za dešnjake, sa trista dugmadi.

[ vrsac22 @ 04.01.2007. 00:57 ] @
MM je odlican, jos mi se nije zaprljao pa sam pazljivo procitala deo o ciscenju. OK. Jedina mana mu je osetljivost, ali to je stvar navike, sad kad predjem kod kuce na PC in a Logitech stiscem ko budala glupi tockic jer mi ta funkcija najvise nedostaje na PC-u.
[ Borko Savic @ 04.01.2007. 11:31 ] @
jel može neko da mi objasni koja je poenta kupovine kugličnog miša u 2007. godini?
[ madamov @ 04.01.2007. 11:55 ] @
Reč je o kuglici koja je scroll wheel, a ne o kuglici sa donje strane. B)
[ sadux @ 04.01.2007. 16:25 ] @
A da li se moze koristiti applova tastatura na xp-u takodje?
[ vukk @ 04.01.2007. 22:38 ] @
moze bez problema . . .
[ kasler @ 11.03.2008. 15:08 ] @
Planiram da uzmem repatog mocnog misa, da se castim malo (kad vec ne mogu celog Mac-a da imam, onda makar jedan skromni deo :D), ali me samo zanima da li i kako on radi pod linuxom? Isto pitanje i za tastaturu. :)
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ne bih ti preporucio da kupujes Mighty Mouse. Lep je i odlicno radi, ali za te pare ima i boljih miseva.

Ovo je i meni palo na pamet, vec za 10ak eura mogu da uzmem misa koji ce me dugo sluziti. Al', ipak, Apple je Apple. :)

Doduse, ako mu pola funkcija ne bude radilo pod Linuxom (i Windowsom), onda nista od njega. :(
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.03.2008. 08:16 ] @
Pod Windowsom sam ga probavao, ali su na Win već pri instalaciji bili instalirani potrebni drajveri za miša. Da li će ti raditi dugmići sa strane (i šta), pod Linuxom ili klot Windowsom, ne znam.

Ako si proleteo kroz forum mogao si da vidiš da većini ljudi MM kad tad postane problematičan jer se relativno brzo uprlja. Moj je intenzivno korišćen 6 meseci, posle čega se ležište kuglice zaprljalo do te mere da se besomučnim okretanjem kuglice nije moglo očistiti. A pri otvaranju mi je pukao flat kabl, tako da je miš ostao neupotrebljiv.

Topla preporuka je da zaobiđeš MM i uzmeš nekog Logitecha. Ja koristim MX Rev i prezadovoljan sam. Nije doduše dobar za igranje, povelik je, ali za sve ostalo, ^™ (vrh) :)