[ Portir Velja @ 03.01.2007. 13:22 ] @

Imam problem sa racunarom i ne mogu da provalim sta mu fali. Sinoc je nekoliko puta na trenutak nestajalo struje i od tad racunar ne radi (u trenutku nestajanja struje racunar nije radio). Sa racunarom se desava sledece: kad ukljucim racunar ventilatori i kuleri vrte ali se na monitoru nista ne prikazuje tj. monitor ostaje u STAND BY rezimu.

Ako neko zna sta bi to moglo da bude neka pomaze.

Hvala unapred svima koji su spremni da pomognu.
[ brkchey @ 03.01.2007. 15:02 ] @
Zao mi je ali izgleda da ti je otisla ploca, tj. bios ne uspjeva da podigne sistem. Meni se ljetos desilo isto kada je udario grom u modem. Nadam se samo da ti nije i procesor otisao jer meni jeste (oko 300EUR stete sam imao). Ako imas garanciju nosi na reklamaciju, ako ne zao mi je.
pozdrav
[ dejan_osipaonica @ 03.01.2007. 15:44 ] @
Probaj da mmomitor ugasis na dugme i iscupas kabl iz struje pa posle 5 min sve ponovo prikljuci i probaj da ukljucis komp.Oce nekad zastita u napajanjima tako da reaguje kad nestane struja pa je neophodno sve iskljuciti iz struje i probati kasnije.
Meni se ovo redovno desava sa orion monitorom prikaze na ekranu da kabal nije povezan sa izvorom signala i nece da startuje dok ga ne izgasim .
[ JOJO847 @ 03.01.2007. 16:19 ] @
Prije nego se otipiše ploča, trebalo bi probati s drugim napajanjem.
[ Portir Velja @ 03.01.2007. 17:01 ] @

Sto se tice racunara to je neka PIII koja mi je dobra za radnju pa sam je zato i ostavio kad sam menjao racunar. Da mi se to kucnom racunaru desilo mislim da bi poludeo jer sam njega nedavno pazario i dobrooo sam se isprsio.

Znaci da probam jos sa drugim napajanjem, a ako ne onda znaci da je otisla ploca. Al postoji mogucnost da je puko procesor, ili mozda RAM ili VGA ili HDD.

Pozdrav
[ Portir Velja @ 03.01.2007. 17:56 ] @

Zaboravio sam da dodam da kad je racunar iskljucen na ploci sija crvena LED dioda, a kad ga ukljucim upali se i zelena LED dioda, s tim sto je crvena i dalje ostaje ukljucena.

Mozda ovo nekom pomogne.
[ aMeR K @ 03.01.2007. 19:56 ] @
ovako meni se desilo prije par mjeseci kad je grom udario da se komp izgasio i nije vise palio.onda sam lijepo otisao kod jarana i probao napajanje i ispostavilo se da je to krivac.onda lijepo otisio i pazario novo i sad radi ko traktor.pazario sam neko NONAME napajanje i cuje se ko da kamion vuce al et nema veze.isprobaj napajanje negdje!!
[ Portir Velja @ 04.01.2007. 09:44 ] @

Promenio sam napajanje i sve radi kao i pre.

Pozdrav