[ dsulc @ 04.01.2007. 18:45 ] @
Postoji li obuka u nasoj zemlji za power mill?

[Ovu poruku je menjao dsulc dana 04.01.2007. u 22:07 GMT+1]
[ mincicd @ 05.01.2007. 02:36 ] @
Nepostoji jos uvek zvanicna to je sad tehika snadji se sam citaj uci muci se i jos tako to a i lako se uci jes da ce biti muke al trud se isplati, al ponekad i ne bas uvek u srbiji
[ dsulc @ 05.01.2007. 16:00 ] @
Mincicd,da li bi mogao da mi pomognes?
[ BosniaCNC @ 07.01.2007. 22:49 ] @
Kada si instalirao PowerMILL imao si opciju da instaliras "html" sto,verovatno, nisi uradio a to ti je najbolji tutorijal.Nemoj misliti da ces sedeci pored nekoga postati ekspert.Svaki 3D model je prica za sebe i tu nema kursa vec pomaze steceno znanje iz tehnologije obrade materijala i tehnologije materijala.Nije isto obradjivati visokolegirani alatni celik i bakar kao sto nije isto obradjivati javor i orah.Ta se znanja sticu kroz skolovanje ili se kupe knjige pa se zagreva stolica i pitaju se majstori koji imaju prakticnog iskustva na konvencionalnim glodalicama.
Na ovom forumu ima mnogo onih koji neke stvari previdjaju a to je da bez solidnog znanja rad na cnc-masini je mukotrpan i mnogo znoja zahteva.U Nemackoj CNC-programer je deficitaran kadar, kao i ovde, pa se njihove plate krecu do 5000Eura.
Pozdrav.
[ baljci @ 12.01.2007. 06:44 ] @
Postoji obuka ako kupis legalan softwer.U Srbiji (Smederevska Palanka) postoji zastupnik softwerske kuce "DELCAM" za Srbiju, Crnu Goru,Makedoniju i Hrvatsku.
Pozdrav
[ mmomirovic @ 06.03.2017. 07:54 ] @
Postoji obuka za PowerMill, kao i sve ostale ex Delcam proizvode (FeatureCAM, PowerInspect, PowerShape, ArtCAM).
Već dve godine na teritoriji Srbije i Makedonije radimo sa pozitivnim rezultatima.
Firma je Tehnologika i nalazi se na Novom Beogradu.
Sve informacije možete saznati na našem sajtu www.tehnologika.rs
Možete nam takođe pisati na mail: [email protected] ili nas kontaktirati na tel: 011 4000420
[ Kljempa @ 06.03.2017. 20:24 ] @
Ima obuka , kod naša draga profesora,ceo video školja.Ima ćak i neki obuka na mašina šta sam kopa, ti mu samo pokažeš, gde kopa i on pravi rupa.Napravio ga profesora, puuu.
Samo pritiskas dugmeta.tu sigurno naućiš da naučiš da kopas sa cnc mašina.E sad šta mu je taj cnc mašina ja ne znam.Možda neki dobar lopata.Ali je sigurno dobar ćim ga uradi moja draga profesora.Evo gde piše ,ćak ga i internet izbaci.
http://www.elitesecurity.org/t491195-0#3698083
[ NePitajteMene @ 08.03.2017. 19:13 ] @
^^^^
Kljempo ljegendo :P :P