[ Paragon_of_virtue @ 05.01.2007. 01:03 ] @
Relic entertainment's i Shiny society planiraju vec duze vreme nastavak svojih legendarnih naslova. Dok se Relic bori za licencu, Shiny udruzenje prosto nije sigurno u svoje mogucnosti.

HOMEWORLD III
Kako je poznato - Relic entertainment's je bio devolper Sierre i Vivendi Universal, zbog cega je licenca podeljena izmedju devolpera i bivseg publishera. Ali kako ni Sierri ni Vivendiu licenca nije ni od kakve koristi, nemaju drugog izbora sem da je prodaju, a jedini kupac koji ima pravo da otkupi licencu jeste Relic. Ishod je jasan, jedino je pitanje vremena. Kako Alex Garden ( tvorac Homeworld-a ) navodi pre svog odlaska iz Relica "Odavno postoji osmisljena projekcija treceg dela Homeworld-a, a kako kompjuterska tehnologija napreduje sporije od nasih ranijih predvidjanja, verovatnije je da ce Relic poceti sa projektom "Homeworld 3" i dugo posle povratka svoje licence." Na pitanje "zbog cega?" - dao je jednostavan odgovor, "projekcija je MMORTS".

Moze se samo zamisliti kako ce izgledati Homeworld III u MMO-u. Posto je 3D prostor Homeworlda kako navode "min-polycount" svet ce biti velicine World of Warcrafta ali mnozeno sa cifrom od tri nule :)

Iako se vode razne polemike, jedina pouzdana novost jeste ta da ce Relic uraditi sve da povrati svoju licencu, a ono sto mnogi nagadjaju jeste da ce se u tom slucaju u Relic vratiti i Alex Garden. Publisher THQ ce ostati verovatno i dalje na svom mestu


SACRIFICE II - Champions
Igra proglasena najoriginalnijim ostvarenjem od pocetka postojanja game-dev-a. Kako je licenca u ovom slucaju na svom mestu, jedino na sta Shiny ceka jeste ekspanziju svog udruzenja ( koje je inace veliko ), jer kako kazu "za Sacrifice II kakvog ga mi u Shiny-u zelimo, potrebna je citava armija dizajnera".

Jedino je poznato da drugi deo price postoji jos od 2000. godine ( napisana jos za vreme rada na prvom delu ). Ako je iko procitao knjigu - znace da se prica zavrsava pobedom boga zemlje i mira. Persefona je prognana od strane Marduka koji je na kraju i sam prognan od boga kog je smatrao skoro bezopasnim. Ako ikad izadje nastavk za PC bice pod imenom Champions ( po imenu druge knjige ). U drugom delu se vracaju bogovi iz prvog rata kao i oni iz drugog - Persefona ( sada inace God of Vengeance ) zeli osvetu na cijoj su strani i mnogi od onih jos iz prvog rata. Charnel je neutralan ali ne zelim sada prepricavat' celu pricu, pa da se vratim na sustinu.

Neki kazu da se i Shiny priprema za veliki MMO - ( sledi verovatno RPS ). koji je sve trazeniji kako vreme odmice. Negde sam takodje procitao da vodeci ljudi iz tima nisu zadovoljni trenutnim stanjem kao ni naslovima koje su izbacili posle Sacrifice-a ( navodno posle Sacrificea svi naslovi su radjeni iskljucivo radi zarade zbog potrebne ekspanzije tima ) sto navodi na to da je posle Sacrificea sve radjeno kako bi se sakupila dalja sredstva za njegov nastavak, sto je po meni plemenit gest od strane Shiny-a, mada i malo fanatican, al' na kraju krajeva Sacrifice je jedini naslov koji ih drzi na visokoj grani kao i Atari.

No cekajmo pa cemo docekati :)


[Ovu poruku je menjao Paragon_of_virtue dana 05.01.2007. u 02:48 GMT+1]
[ bkaradzic @ 05.01.2007. 02:59 ] @
Interesantno. Samo postavi i link na izvor informacija... :)
[ Paragon_of_virtue @ 05.01.2007. 13:51 ] @
Informacije su prikupljane duzi period sa raznih web sajtova.
Mislim da je www.digg.com ili relicnews, a verovatno i gamespot, mozda vec ima i na Shiny.com. Poz!