[ danilo77 @ 06.01.2007. 16:08 ] @
Na koji nacin je moguce u Excel-u uciniti sledece: Imam datum u jednoj celiji i zelim da mi u druguj celiji ispise tekst kada trenutni datum (tekuci) bude veci od datog u celiji za neki zadati period? Unapred hvala
[ Ivek33 @ 06.01.2007. 16:38 ] @
Citat:
danilo77: zelim da mi u druguj celiji ispise tekst kada trenutni datum (tekuci) bude veci od datog u celiji za neki zadati period?

ako sam te dobro shvatio evo riješenja

u ćeliji A1 je zadani datum a u ćeliji B1 je formula

=IF(TODAY()>A1; "današnji datum je veći od zadatog";"")

umjesto teksta "današnji datum je veći od zadatog" upiši što želiš
ako ti je datum manji onda će rezultat biti prazna ćelija
[ danilo77 @ 06.01.2007. 19:37 ] @
Nije to ono sto mi treba. Naime evo problema:
Imam u jednoj celiji datum kada je neki vagon bio na investicionoj opravci.
Celija pored nje treba da mi prikaze tekst: "Neophodna investiciona opravka u narednih 10 dana!"
i to u slucaju kada je datum (tekuci na racunaru!) veci od napisanog u celiji pored (ovoj u kojoj je vec unet datum prethodne opravke) i to za 4 godine minus 10 dana tj (365-10 dana).
Pomagajte, jer ovo bi me bas resilo velikog posla!
Sve sam pokusao!
Hvala unapred
[ Ivek33 @ 06.01.2007. 20:13 ] @
Citat:
danilo77: Nije to ono sto mi treba. Naime evo problema:........................
i to u slucaju kada je datum (tekuci na racunaru!) veci od napisanog u celiji pored (ovoj u kojoj je vec unet datum prethodne opravke) i to za 4 godine minus 10 dana tj (365-10 dana).

stvarno si zakomplicirao ;-)
tvoj prvi post je otprilike kako sam ga shvatio, pa sam nabacio riješenje

ovaj drugi, hmmmm?
4 godine nije 365 dana ?

probaj prvo sam složiti matematiku kako bi to izračunao "pješke"

dakle: kako sam te shvatio ova matematika bi trebala izgledati ovako:
datum u ćeliji A1 označava datum zadnjeg popravka vagona, ako je prošlo ( 4 godine ) 1460 dana (minus 10 dana )= 1450 dana upiši kao rezultat tekst "Neophodna investiciona opravka u narednih 10 dana!"

meni ovako na brzinu pada na pamet da ubaciš jednu kolonu između ova dva parametra i u nju upisuješ datum kada ističe rok od 4 godine - 10 dana a u ćeliju za rezultat staviš ( formulu koju sam ti naveo u prethodnom postu )ako je današnji datum veći od navedenog upišit rezutat tekst.

ako nije ovako daj ovdje nabaci primjer ( uploadaj datoteku sa nekim podacima ) pa će ti neko možda uspjeti pomoći.
[ danilo77 @ 06.01.2007. 21:51 ] @
Lapsus, naravno da sam mislio 4*365 za 4 godine! Sorry!
Mislim da ce mi ovo odraditi posao, a i sam sam jos nesto cackao oko ovoga, pa mislim da ce se sada iskristalisati!
Hvala ti dosta si mi pomogao!
Veliki pozdrav
[ Ivek33 @ 07.01.2007. 09:08 ] @
Citat:
danilo77: Hvala ti dosta si mi pomogao!
Veliki pozdrav

mislim da se to može odraditi i bez ubacivanja ove kolone ali to zahtjeva kompliciraniju formulu, nemam vremena da sada to istražujem, ali možda se netko nađe i nabaci formulu