[ superbaka @ 06.01.2007. 19:32 ] @
da li je u planu (ako je uopste izvodljivo) da se implementira Google talk transport preko es jabber servera, kao sto je uradjeno sa icq, yahoo, msn...?
[ Milan Andjelkovic @ 06.01.2007. 19:37 ] @
Nema potrebe. Google Talk je baziran na jabberu, tako da radi bez ikakvih posebnih transporta. Stavis talk.google.com za server, eventualno nesto podesis oko autentifikacije, i radi bez problema. Ja koristim vec neko vreme...
[ Shadowed @ 06.01.2007. 19:39 ] @
Pa, to nije potrebno, GTalk koristi Jabber protokol.
[ superbaka @ 07.01.2007. 08:11 ] @
hmm, ajd ovako:
imam IM+ na telefonu, i kada se nakacim na es jabber server pored jabber kontakata vidim i icq kontakte, i sa jednima i drugima uspesno komuniciram... pretpostavljam da sam ranije preko jajc-a registrovao i icq transport na es-u i importovao icq kontakte... probao sam malopre da registrujem i msn transport, sto mi je donekle uspelo (registrovao pa izbacio poruku da ne moze da se poveze na msn server), ali nisam video opciju da importujem i te kontakte... znaci, moje pitanje je, kako da vidim i Gtalk kontakte na zajednickoj listi kada se nakacim na es jabber, kao sto vidim i icq kontakte u istoj?
nije mi problem server za Gtalk, jer u IM+ imam direktan pristup Gtalk-u (IM+ je multiprotokolan, kao Trilian recimo, samo za mobilne telefone), nego kako da objedinim svoje kontakte preko es jabber servera, a ne da se kacim na vise razlicitih servera odvojeno (jabber, icq, msn, Gtalk...)
[ Backy @ 07.01.2007. 09:44 ] @
samo dodaj gtalk kontakte na es jabber. nije baš elegantno, ali ćeš bar koristiti samo jedan im servis umesto 2 (mada su isti, samo sa drugim imenom)
[ Milan Andjelkovic @ 07.01.2007. 10:03 ] @
Da, može i preko es jabbera. Chat u Gtalk-u jeste jabber i sve te kontakte možeš dodati najnormalnije, kao što dodaš npr nekog sa @jabber.org ili @jabber.ru.
[ Backy @ 07.01.2007. 10:13 ] @
zar nisam ja to napisao u poruci iznad? ;)

jedini problem je što u startu zahteva malo više vremena ako ima više kontakata, ali posle se normalno koristi...
[ Milan Andjelkovic @ 07.01.2007. 10:18 ] @
Jesi, zar sam ja negde napisao da nisi? :)

Samo sam potvrdio to i pokušao još malo da pojasnim. Zašto kažeš da zahteva malo više vremena? Misliš zbog prebacivanja sa gtalk-a na es jabber? To jeste tačno i neminovno, mada samo dodavanje jednog kontakta sa gtalk-a ne iziskuje ništa više vremena nego dodavanje bilo es il nekog drugog jabber kontakta.
[ Shadowed @ 07.01.2007. 11:11 ] @
Cek, uglavnom ste u pravu, ali nesto ste zakomplikovali :).

LM, es server nema nikakve veze sa GTalk-om.

Ukoliko imas account @elitesecurity.org i koristis ga u nekom klijentu - samo ides na add contact i dodas [email protected] (ovo je superbakin slucaj).

Ukoliko imas GTalk account ([email protected]), onda za podesavanje klijenta imas parametre na sajtu, i nakon toga ga koristis u tom klijentu i opet je dodavanj kontakata (bilo drugih GTalk ili sa drugih servera) isto.

Nema tu nikakvih prebacivanja kontakata (osim ako ne menjas JID i prelazis na drugi server).

Ovo ste manje/vise napisali vec, ali ocigledno nesto unosi zabunu :).
[ superbaka @ 07.01.2007. 12:17 ] @
hvala, moze ovako kako ste napisali... jeste da je malo zamorno kad mora vise kontakata da se unese rucno, ali sta je tu je, kad nema opcije za import...
[ boki @ 07.01.2007. 16:36 ] @
Imas alat na internetu koji se zove jabber roster utility i sluzi za to (kopiranje kontakata sa accounta na account. Jedino ne znam da li radi sa gtalkom posto su on za nijansu drugaciji...
[ anrxc @ 08.01.2007. 01:22 ] @
Citat:
boki: Imas alat na internetu koji se zove jabber roster utility i sluzi za to (kopiranje kontakata sa accounta na account. Jedino ne znam da li radi sa gtalkom posto su on za nijansu drugaciji...


Bas sam mislio predloziti pa vidim da se boki sjetio,
http://jru.jabberstudio.org/ -- https://fsinf.de/jabber/jru.pl

Bilo je vec govora o tome na ovom forumu, korisna alatka.
[ momsab @ 14.01.2007. 19:16 ] @
kad vec spominjete gtalk i druge jabber servere
primetih, barem na primeru es servera, da gtalk (namerno ?) ne prime status poruke i avatare od drugih servera

radi li nekome jru?
[ Tyler Durden @ 18.04.2008. 08:39 ] @
Citat:
Shadowed: Cek, uglavnom ste u pravu, ali nesto ste zakomplikovali :).

LM, es server nema nikakve veze sa GTalk-om.

Ukoliko imas account @elitesecurity.org i koristis ga u nekom klijentu - samo ides na add contact i dodas [email protected] (ovo je superbakin slucaj).

Ukoliko imas GTalk account ([email protected]), onda za podesavanje klijenta imas parametre na sajtu, i nakon toga ga koristis u tom klijentu i opet je dodavanj kontakata (bilo drugih GTalk ili sa drugih servera) isto.

Nema tu nikakvih prebacivanja kontakata (osim ako ne menjas JID i prelazis na drugi server).

Ovo ste manje/vise napisali vec, ali ocigledno nesto unosi zabunu :).


Meni ovo više ne funkcioniše. Ne mogu da dodam kontakte "direktno" kao prije, već moram da registrujem novi account u Psi-ju koji je moj nalog na gmailu. Više mi odgovara kad sam mogao direktno da dodam naloge.
Jel to do Psi-ja ili do es servera?
[ Shadowed @ 18.04.2008. 09:28 ] @
Hmm, ja sam pre 2-3 dana dodao nekog na @jabber.freenet.de account, klijent pidgin. Znaci nije do gmail-a, bar toliko znamo. A opet ne bi smelo ni do psi-a da bude, jer svakako mozes dodavati neke druge kontakte sa ne-es servera. Hm, sta ti zapravo kaze kada pokusas?
[ Tyler Durden @ 18.04.2008. 10:23 ] @
Ne kaže mi ništa. Doda ga, ali je kontakt stalno offline i niti ja njega mogu da autorizujem niti on mene. Jednostavno se ne vidimo nikako.
[ momsab @ 18.04.2008. 12:43 ] @
ako sa ES jabber dodajes gmail samo da kazem da vec nedelju dana zeza sa Gtalk :(
tacnije, nisu vise u vezi Gtalk i ES (Za druge jabber servere ne znam)
random mi rece da je ES u vezi sa drugim serverima tako da sumnjam da je do ES-a
[ Tyler Durden @ 21.04.2008. 14:01 ] @
Šta da kažem. Proradilo je samo od sebe...
[ Tyler Durden @ 23.04.2008. 08:08 ] @
errrr... opet ne radi... :(
[ Tyler Durden @ 24.04.2008. 15:02 ] @
I dalje ne radi. Random, imaš li kakvu ideju?
[ random @ 10.05.2008. 23:07 ] @
E bilo je nekih problema sa povezivanjem sa gtalk serverom, mislim da je upgrade Openfire-a pre dve nedelje sredio to. Ja barem vidim svoje gtalk kontakte od tada.
[ Tyler Durden @ 11.05.2008. 08:41 ] @
Da, izgleda da je upgrade pomogao. Taman tih dvije nedelje i meni radi kako treba...