[ Predrag Damnjanovic @ 04.06.2003. 21:08 ] @
Skinuo sam onu random-ovu themu, gtk-xfce, i one NoiWarm ikone, i nikako da ih instaliram.
Kompajliram themu i sta onda?

???

Ikone nece da se pojave na spisku icon theme-a, nema sta sve nisam probao, install theme, kopiranje arhive, kopiranje raspakovane arhive...
A metacity puca, bilo sta da izaberem, i arhivu, i direktorijum, i onaj index.theme.

Distro je slack 9, a verzija gnome-ta je 2.2.0.

p.s. kako da promenim tastaturu, hocu nasa slova, i to sam svuda trazio i nema nigde.
[ caiser @ 04.06.2003. 22:05 ] @
Teme sam ja instalirao tako sto sam tarball-ove prebacio u ~/.themes. Jedino se ne secam da li sam ih otpakivao ili ne.

A za tastaturu treba samo da stavis dock applet. Add to Panel / Utility / Keyboard Layout Switcher.
[ tOwk @ 04.06.2003. 22:08 ] @
Raspakuj ih u ~/.icons/. Meni je NoiaWarm u ~/.icons/NoiaWarm/*.

I onda je potrebno ponovo pokrenuti podešavanje teme da bi je video u spisku.

Ne znam samo šta ti znači „kompajliranje teme“: teme se nekompajliraju, to su najobičniji XML fajlovi. Možda si koristio neki „engine“ koji si kompajlirao (Thinice, Mist,...), ali za temu to nije potrebno.

Za „naša“ slova (ćirilica, latinica, „navodnici“, crte — i ostalo) pogledaj onu temu „standardna XFree86 tastatura“ koja je negde u vrhu. Ako nećeš tamo da čitaš (ima valjda i kratko uputstvo), idi na srpski.org/dunav/ i preuzmi najnoviju.
[ Predrag Damnjanovic @ 05.06.2003. 02:42 ] @
mislim na engine, onaj "gtk xfce"
iskompajlirao sam ga, uradio make install, i sta sada?
gde da ga tražim, na kojoj listi?
[ random @ 05.06.2003. 05:26 ] @
Mislim da moraš da instaliraš temu u GNOME-tov prefix inače je neće naći.
[ Predrag Damnjanovic @ 05.06.2003. 17:01 ] @
sta je i gde je gnome-tov prefix? :)
[ random @ 06.06.2003. 03:32 ] @
To je direktorijum u koji je instaliran gnome. Recimo ako je prefix /usr onda su Gnome programi u /usr/bin, ikone u /usr/share/pixmaps, itd. Ako je prefix /usr/X11R6, onda su gnome programi u /usr/X11R6/bin, ikone u /usr/X11R6/share/pixmaps. Ako je prefix /usr/local, onda... mislim da je jasno.

Kad kompajliraš programe obično možeš configure skriptu da zadaš prefix, na primer ovako:

./configure --prefix=/usr/X11R6
[ Predrag Damnjanovic @ 06.06.2003. 16:01 ] @
bah, tacno... sad ih vidim...