[ mijau @ 04.06.2003. 21:49 ] @
Pozdrav! Molim vas, kako se najjednostavnije prave back i forward dugmici da budu na stranici, da ne mora da se klikce gore u bowseru. Hvala.
[ tOwk @ 04.06.2003. 22:10 ] @
Kad smo već kod toga... da pitam... krečim nekome kuću, pa me interesuje kako da mu napravim jedna vrata da ne mora da ulazi na glavna? Hvala.
[ Trunks @ 04.06.2003. 22:56 ] @
Code:

<form>
<input type="button" value="Nazad" onClick="history.back()">
<input type="button" value="Napred" onClick="history.forward()">
</form>
[ manca @ 04.06.2003. 23:29 ] @
A mozes ga i u flashu uraditi malo lepse, kod se ne menja znacajno....
samo fs komandom pozoves javascript i onda das parametre kao sto je i Trunks...(naravno osim form i input button)
Pozdrav!
[ Trunks @ 05.06.2003. 03:58 ] @
Ali ako se ne radi o animaciji, onda je bolje da koristiš HTML.
To jest, poenta je da ne guraš svuda Flash pod obavezno, čak i tamo gde stvarno nema potrebe (kao u ovom slučaju, bilo bi apsurdno). Ovo važi za sve.
[ factor @ 05.06.2003. 04:11 ] @
Ne moraš da staviš baš dugmiće, možeš i kao link:

Code:

<a href="javascript:history.forward(1)">Napred</a>

a možeš i neku sličicu da staviš umesto teksta (Napred).
[ manca @ 05.06.2003. 11:22 ] @
Slazem se sa tobom Trunks, nemora svuda flash....
ali gde hoces da bude lepse i animirano ja mislim da bi trebalo....
U ovom slucaju ne treba.....ali moze!!!Ja sam samo hteo da kazem da moze...
Pozdrav!
[ tOwk @ 05.06.2003. 13:39 ] @
Uopšte, poenta je da kakvo god rešenje da date, ono neće raditi.

Čak ni rešenje na server strani (pomoću „Referer“ polja koje označava „referrer-a“ :-) ne može da radi u slučaju da je korisnik ukucao adresu (a ne došao preko nekog linka).

Znači, ko je zadovoljan time da pravi rešenje koje će „skoro uvek“ raditi, neka izvoli na bilo koji od ponuđenih načina. U krajnjem slučaju, mene bi bilo i sramota da stavim nekome link „Nazad“ na koji kad klikne ništa se ne dogodi :-P
[ Shadowed @ 05.06.2003. 13:56 ] @
Lepo je znati i moci praviti ove back/forward linkove (tastere, flash-ove....) ali slozicu se sa tOwk-om - Sta ce vam bre to??? Sta, kao, pomeri misa 10cm umesto 13? Takodje ne vidim razlog zasto bi se tOwkova (pa i moja ako cemo tako) poruka izbrisala jer je dao savet (na doduse, sarkastican nacin, ali ipak savet) da to ne treba raditi (a ja sam ga pordzao s obzirom da sam primetio da nailazi na nerazumevanje).

Edit: OK, sad je prethodna poruka izmenjena tako da veci deo moje poruke nema smisla :).
[ bluesman @ 05.06.2003. 14:09 ] @
Ja sam svojevremeno imao veliku bitku oko "back" dugmeta koje je klijent insistirao da stavim na stranu. 2 nedelje sam mu objasnjavao da je to glupost jer je samo malo iznad pravo "back" dugme koje radi mnogo bolje nego ono koje moze da se napravi u JS, ali nisam uspeo (www.themorsoncollection.com)
[ manca @ 05.06.2003. 14:21 ] @
Ok ja nista nisam rekao lose...
ja samo kazem da moze i da ce lepse da izgleda....
ali ne mora!!!
a ustvari, ti dugmici i netrebaju....da se stavljaju, samo ako je nekome bas potrebno.....