[ Sladjan2S @ 07.01.2007. 17:36 ] @
Zdravo svima.
E ovako prilicna sam neznalica sto se tice jezika C i C++. Pa imam par pitanja:
1. Ja sam mislio prvo malo uciti C, ono osnovno a onda da prijedjem na C++ jer mislim da se on vise koristi i da cu lakse naci pomoc kad zatreba. Interesuje me koliko je to dobra solucija
2. Koristio bih okruzenje Bloodshed Dev Cpp, jel to uredu
3. Ono najvaznije Jesuli kompajleri za C i C++ besplatni, odnosno jel smijem ja program koji napravim prodavati i raditi sta hocu, sto na primjer nije slucaj kod Visual Basic-a. Pretpostavljam da se programi napravljeni u Visual C++ 6 nesmiju prodavati ako nije licenciran softver pa me zato interesuje sta je sa Dev Cpp jer on koristi drugi kompajler.

Nadam se da nisam dosadan sa ovim pitanjima i molim da neko odgovori...

P.S. Ja sam mislio uciti C++ da bih nekad posle ako ga naucim mogao praviti windows aplikacije, kao Winamp, MV2 player itd. pa me interesuje koliko mi je uopste isplativo uciti ga...
[ 3MAJ86 @ 07.01.2007. 18:21 ] @
Khm... pazi ovako. Imaš ceo potforum za početnike, tako da...

A i pored toga, ovakvih pitanja je bilo bezbroj. Da mi je samo dinar za svaki put kada sam video ovakvu neku temu ovde, onda bih... imao mnogo dinara :). U svakom slučaju koristi search biće bolje svima nama ovde.

Veoma je isplativo učiti C++, ali budi spreman da uložiš mnogo vremena i vremena, i vremena, i vremena, i živaca, i živaca, i vremena... Veruj mi da bi napravio jednu (relativno) jednostavnu aplikaciju kao što je Winamp (i to one raznije verzije, a ne ove novije sa milion dodataka i zezalica) moraš dooobrano da zagreješ stolicu, a uz to nećeš mnogo toga naučiti u školi/na fakultetu, nego ćeš morati (skoro) sve da učiš samostalno. Najbolja literatura ti je internet (Google ti je najbolji drug veruj mi).

Imaš ovde pozamašan spisak C/C++ online literature i linkova koji ti stoje na raspolaganju - samo da koristiš pretragu.


Pogledaj samo oglase za posao bilo gde. Malo - malo pa se traži C++ programer, ali svi zahtevaju barem 3 godine iskustva. Niko danas neće da zaposli junior programera. Kada malo 'uđeš u fazon' okušaj se u nekim open source projektima i drugim (volonterskim) radovima gde ćeš pokazati svoje znanje i gde ćeš moći da stekneš iskustvo kako bi mogao nešto da upišeš u CV.

Khm. Knjige u šake, tastaturu pod ruke i na posao... (ali pre toga obavi jednu obimnu pretragu ovog foruma za odgovorima na svoja pitanja...)

Pozz
[ Sladjan2S @ 07.01.2007. 18:40 ] @
E hvala na odgovoru...
[ absBeg @ 07.01.2007. 19:23 ] @
>
Iskusni programeri kazu da je C++ zastario jezik, ali bez njega
jednostavno ne mozes postati pravi programer. Moj savjer, s kojim ce se
sloziti mnogi, je da se slomijes na C++-u uceci ga barem 1god aktivno, i
onda vrlo lako mozes migrirati na C#, Javu ili slicne "jednostavnije"
jezike. Ako pak odmah pocnes uciti njih, neces daleko odmaci.
Takodjer je bolje da odmah ucis C++, jer se onda vrlo lako prebaciti na
C, dok je ipak malo veci problem obratno. Ja sam npr. za jedno popodne
naucio sve osnove C-a (poznajem C++) jer nisam ucio C kao jezik, nego
sam samo pogledao razlike.

p.s. pogledaj jednu moju temu gdje se raspravljalo o poslu programera ;)
p.p.s. pazi se nus pojava C++-a. Recimo jako je lose ako pocnes shvacati
salu: "Programer mora imati i zenu i ljubavnicu. Zeni kaze da je s
ljubavnicom, ljubavnici da je sa zenom, a on se negdje sakrije i kodira." :D
[ SuPeR_MaSteR @ 08.01.2007. 09:15 ] @
Citat:
absBeg:"Programer mora imati i zenu i ljubavnicu. Zeni kaze da je s
ljubavnicom, ljubavnici da je sa zenom, a on se negdje sakrije i kodira."


Sto je jako! :-D