[ Meduzza @ 08.01.2007. 22:26 ] @
Dali je web dizajner neposten pema klijentu ako za sajt koj mu pravi koristi resurse koje je pronasao na internetu: fotografije, animirani gif-ovi, ikonice...
Mislim, ako koristi besplatne, ili placene resurse za pravljenje sajtova, a ne da skine nesto sto je ugradjeno u drugi sajt?
[ 3D-Elite @ 09.01.2007. 01:06 ] @
Mislim da je to OK...!Niko se do sada nije zalio..bar meni :D
[ acca3 @ 13.01.2007. 12:56 ] @
Osim ako u dogovoru nije bilo reci da sve slike budu originalne, ne vidim eticki problem. Naravno, da su sve slike, ikonice, i sl. originalne, to bi se i te kako odrazilo i na cenu pravljenja sajta.
[ CtrlAltDel @ 15.01.2007. 13:55 ] @
nije neposteno - ako platis resurse koji se placaju...

jedino, po meni, je neposteno npr. da kupis ceo design , nije unique i to dalje prodas bez naglasavanja o cemu se radi

ali ovo sto si naveo je skroz normalno, kao sto rece acca3, zamisli samo koliko bi kostalo dizajniranje seta ikonica....
[ boccio @ 15.01.2007. 15:13 ] @
Najnormalnija stvar je da dizajner koristi gotove resurse, a od samog dogovora sa klijentom, ili afiniteta/profesionalnosti dizajnera zavisi sta ce to da bude.

Set ikona kosta $5-$10 (naravno non-exclusive), odlicna fotografija na iStockPhoto.com u web rezoluciji kosta $1... Meni je skroz normalno da za dizajn koji se naplati 300-400-500 evra dizajner moze da odvoji 3% te sume za resurse cije koriscenje plati.
[ trabl @ 19.01.2007. 02:11 ] @
Citat:
Najnormalnija stvar je da dizajner koristi gotove resurse, a od samog dogovora sa klijentom, ili afiniteta/profesionalnosti dizajnera zavisi sta ce to da bude.

Set ikona kosta $5-$10 (naravno non-exclusive), odlicna fotografija na iStockPhoto.com u web rezoluciji kosta $1... Meni je skroz normalno da za dizajn koji se naplati 300-400-500 evra dizajner moze da odvoji 3% te sume za resurse cije koriscenje plati.


Respect! Slazem se!
[ Java Beograd @ 19.01.2007. 11:54 ] @
Nije nepošteno.

Ali tu nije kraj. Kroz samo pitanje nije jasno koje to fotografije, animirane gifove i ostalo koristi web dizajner. Moramo se složiti da je nepošteno koristiti svima poznate gotove dizajne, fontove i sl. Jer posetilac sajta neće "optužiti" dizajnera, već vlasnika sajta. Naprimer, nepošteno je da web dizajner napravi sajt, sa istim slikama, bojama, fontovima kao b92.
[ Meduzza @ 21.01.2007. 14:54 ] @
A koriscenje PHP scripti koje se mogu pokupiti na internetu, jeli i to OK?
[ Nemanja Avramović @ 21.01.2007. 15:57 ] @
Zašto ne bi bilo ok? Ali nije ok da kažeš da si ti to odradio i npr. da skidaš copyright sa tih skripti.