[ Ne znam @ 08.01.2007. 23:11 ] @
Molim vas za pomoc! Ovo mi se desava vec po ko zna koji put (na razlicitoj masini, pa me zanima u cemu je ovde poenta?) Nisam sigurna da li sam pitanje ostavila na pravom mestu ovog site-a, ali evo o cemu se radi:
Posle duzeg vremena sam posposobila svoj O.Express za primanje i slanje emaila. Do tada sam mesecima koristila pregled i slanje emaila sa site-a svog Internet providera. Nakupilo mi se dosta vaznih emailova (nekoliko hiljada) i danas sam ih downloadovala preko 3 sata bez prekida. Kada sam morala napraviti prekid, diskonektovala sam se.
Sad sam se ukonektovala i odem na site provajdera ulogujem se na svoj mail nalog, i vidim da NIJEDAN email nije skinut sa servera sitea providera (svi su ostali tamo), a Outlook mi ispocetka downloaduje mailove, kao da ih nije ni preuzeo, znaci pravi mi duplikate!!!

Sta da radim da ovo sprecim i popravim, molim za pametan savet?
[ Slobodan Trebovac @ 08.01.2007. 23:26 ] @
Nisi trebala praviti prekid, server nije dobio povratnu informaciju da si skinula mail-ove. Pristupi mail-ovima direktno na serveru tj. kako ti kazes "sajtu provajdera", obrisi one koje ti ne trebaju, na kraju skini preostale mail-ove u OE, ali ponavljam "nemoj prekidati" u toku skidanja.
[ gogo_drazindo @ 08.01.2007. 23:26 ] @
Koji je provajder u pitanju, mislim na @xxxxxx.xxx?
[ Slobodan Trebovac @ 08.01.2007. 23:32 ] @
Da napomenem, da ne bi doslo do zabune, tu se ne radi o problemu, tako je normalno, bar kod vecine provajdera. Znaci, 1 (jedan) mail mozes skidati i hiljadu puta ukoliko nasilno prekidas skidanje.
[ Ne znam @ 09.01.2007. 10:33 ] @
Inffo.net je u pitanju. ali tako mi je bilo i sa Sezamom i Beotelom.
da razumem sta hocete da kazete, ali meni je ovakva situacija apsurdna.
ako skinem neke elamilove, a neke ne, zasto onda lepo tamo na serveru ne ostanu samo emailovi koji nisu skinuti? znaci, ja nisam prekinula skidanje svih emailova, neke sam i preuzela, pa sta ce onda tamo na serveru i dalje?
da li se neko razume i u to?

sad ovako moram da gubim vreme na pregledanje emailova koji nisu skinuti.
po meni je to veliki propust Providera, mislim ako ne mogu takav problem da rese.
[ calexx @ 09.01.2007. 12:06 ] @
Mejlovi su na serveru sve dok ih korisnikov email program ne skine i onda javi da se brišu. Ti si prekinula skidanje mejlova i onda su svi ostali gde su i bili. Nema krivice provajdera, sledeći put pusti da skine sve mejlove a najbolje je da to radiš redovno a ne da se nakupi hiljade mejlova. Možda nije loše da prvo iz web mejla izbrišeš one nepotrebne pa posle brže skineš ono što je OK.
[ zoran_dojkic @ 09.01.2007. 13:03 ] @
Skidaš poštu i:
­ na pola skidanja jedne poruke prekine se veza
­ na pola skidanja jedne poruke nestane struje
­ neko ti je poslao poruku sa velikim prilogom i rešiš da prekineš skidanje i odeš na server da to izbrišeš
­ desi se nešto slično.
Šta sa tom porukom koja je ostala između servera i tebe? Da se ne bi izgubila, potrebno je da tvoj računar javi serveru da je sve skinuo i da on može da briše poruke ili ih prebaci u pročitane. To radi tek kada je sve skinuto. Kada nije, lepo ti pošalje sve ponovo da se nešto ne bi izgubilo. Tako je uvek bilo i tako će i ostati.
Po tvome bi trebalo da se posle svakog skinutog pisma javlja severu da je završen prenos (nepotrebno usporenje),za razliku od sadašnjeg načina kada se to obavlja jednom , na kraju, posle skidanja svih pisama. Eto to je moje "stručno mišljenje".

[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 09.01.2007. u 14:27 GMT+1]