[ kolar.darko @ 09.01.2007. 13:46 ] @
Kako da prebacim snimak koji se nalazi na mini DV kaseti u kompijuter?Kada ukljucim usb kabal kompijuter ne prepoznaje kameru.Kada udjem u kontrol panel u "scener and camera" tu nema drajvera za nju.Koristim XP/2.Pomozite.....
[ Aleksandar_A @ 09.01.2007. 15:06 ] @
Darko, mozda nisi instalirao drajvere sa CD-a koji ide s kamerom. A i da imas instalirano drajvere mogao bih da skines samo slike a ne i video materijal koji se nalazi na miniDV kaseti. Za to bi trebao na nabavis Fire Wire ili da kepcas preko TV kartice ako na kameri imas video i audio izlaz.
[ deks007 @ 10.01.2007. 14:58 ] @
Pisano vec toliko puta ali ajde . Kada ukljucis kameru u edit mod odes u meni pa imas opciju USB Select pa ti se onda ponudi Memory Stick , stream itd . Kada odaberes memory stick Windows ti onda prepozna kameru i prebacujes slike na komp a za video materijal ti treba Firewire kartica ( ako je nemas integrisanu na maticnoj ploci ) . Znaci USB za video materijal zaboravi . Pozdrav !
[ kolar.darko @ 10.01.2007. 17:28 ] @
Hvala vam na pomoci i objasnjenju.Karticu nemam i ova informacija mi je toliko znacila a dobio sam je u najkracem roku.
Hvala vam.