[ twister @ 05.06.2003. 17:36 ] @
Pokusavao sam da napisem kontrolu koja nasledjuje TextBox, a sluzila bi za:

1) unos datuma: uvek bi tacke sa razmacima stajale bez obzira da li su cifre napisane ili ne
2) unos iznosa: e ovde sam imao problema najvecih i neresivih. Hocu da mi pod 1 bude centrirano desno, ali to bih uspeo da uradim. Medjutim hocu da ima dve decimale, da zarezi i tacke (na hiljadama) budu ispisane i da pritom to sve radi sa copy&paste i ostalim.

Postoji li neka komponenta koja ovo moze da uradi ili ima li neko neki predlog dobar kako ovo moze elegantno da se uradi?

Naravno, ukoliko komponenta prikazuje iznos, mora biti u mogucnosti da vrati vrednost bilo u string bilo u nekom money formatu.
[ Reljam @ 05.06.2003. 21:15 ] @
Za datum najbolje koristi DateTime, tome i sluzi. U opstem slucaju, mozes da napravis kontrolu koja sadrzi tri text boxa i dve tacke [ ].[ ].[ ] Pri cemu naravno text boxovi su bez bordera i izgledaju kao da je deo jedne kontrole. Ovo je lakse izvesti za datum nego za tu tvoju amount kontrolu.

Alternativni nacin je da napravis svoj OnPaint, ali to je jako smorno jer imas gomilu specijalnih slucaja koje treba da resis.

Takodje mozes da koristis msmask32.ocx - standardna masked kontrola. U narednoj verziji bice i .NET native varijanta masked kontrole.
[ bunker @ 06.06.2003. 11:57 ] @
za datum imas resenje, a za iznos vrednost stringa koju prosledjujes u TextBox kontrolu provuci kroz funkciju Format

Code:

MyStr = Format(5459.4, "##,##0.00")   ' Returns "5,459.40".
MyStr = Format(334.9, "###0.00")   ' Returns "334.90".
MyStr = Format(5, "0.00%")   ' Returns "500.00%".


za pozicioniranje desno....

ako vecc ne postoji ugradjeno resenje(ja ne znam), izmeri duzinu kontrole pa popunjavaj blanko karakterima dok se ne poravnja sa desnom ivicom..

mogucce, a?
[ twister @ 16.06.2003. 22:04 ] @
ok, ali radi bih preskocio .ocx, ako moze. Molim te, uputi me malo u to oko OnPaint-a. Jesam zvrljao neke kontrole, ali sta da radim u ovom slucaju u tom eventu?
[ Deep|Blue @ 28.06.2003. 17:10 ] @
A jesi li isprobao kontrole NumericUpDown i DateTimePicker???
[ twister @ 04.07.2003. 01:22 ] @
Nisam razumeo, zasto njih!?
[ derrad @ 17.07.2003. 23:23 ] @
Odgovore na tvoje pitanje ima u jednoj knjizi. Vise citaj !!!
To je izdanje Cacka Majstor za VB Net