[ LiveForSpeed @ 10.01.2007. 15:51 ] @
Prvo pozdrav svima, totalno sam nov na ovom forumu, ali procitao sam vec dosta tema pa imam par pitanja, tako da bi mi vise znacili vasi odgovori (neko iskustvo+znanje) nego predlog da procitam neke teme..... (dosta sam ih procesljao)

Imam par problem a i par pitanja u vec SEO-a.

1.

Sajt sam prijavio preko https://www.google.com/webmasters/tools/siteoverview
Uradjena je verifikacija i stavio sam sitemap. Site map je javio tacno onoliko linkova koliko sam mu poslao i nije javio gresku (53)

Posle par dana sajt se pojavio na google, ali samo www.domen.com
Nema ni jedne stranice... www.domen.com/?bla bla page=kontakt .... nista vise nema. Nema robots.txt i ostalih zabrana
Iako je eto video 53 linka preko sitemap... pa gde su onda ostali linkovi ???

2.

Za unetu rec na google.com sajt mi nalazi na drugoj strani, a kada stavim isti upit samo da pretrazis strane na srpskom sajta nema ?! Sajt je na srpskom, i unete kljucne reci su na srpskom ?! Gde je mozda problem ??? Proveru sam radio i na sajtu http://www.googlerankings.com/ i tamo u OBA SLUCAJA JAVLJA 0 za bukvalno iste unete parametre ?! ?!

3.

citat iz teme
http://www.elitesecurity.org/t...izacije-za-velike-pretrazivace

Citat:
boccio:
Drugi način su direktorijumi. Prijavljivanjem na DMOZ, povećaćete značajno broj linkova ka svom sajtu, iako vam ti linkovi neće doneti značajan traffic. Međutim, bitni su zato što jako veliki broj sajtova preuzima sadržaj DMOZ-a putem feed-ova, i za čas ćete se naći linkovani na velikom broju sajtova.


Kako da prijavim kada DMOZ slabo radi... ima li neka alternativa ? Sajt je na srpskom pa treba da taj direktorijum podrzava nas jezik.... ako mogu neki linkovi

4.

E sad imam i pocetnicko pitanje..... kako izgleda backlink ?
link se pise sa a tagom (<a href="#">Sta treba staviti ovde ??? </a>) ali me zanima jacina tih linkova.... citao sam nesto i o backlink anchor pa me zanima da li je anchor naziv linka ???
Kako staviti link
<a href="www.domen.com">www.domen.com</a> ili <a href="www.domen.com">Kljucna rec</a>

Ili sta je bolje...

Eto za pocetak ova 4 pitanja verovatno ima jos nekih nego ne mogu trenutno da se setim :)

Unapred hvala za bilo koju pomoc.....

P.S. Hosting i domen sam kupio (nije free), ali se fajlovi ne nalaze na root-u vec u nekom direktorijumu je index, a kasnije se sajt grana i na ostale foldere.....

[ Radovan__III @ 10.01.2007. 19:29 ] @
1. Da bi se pojavili svi linkovi treba vremena.

2. Moguce je da se desi ako nemas linkove sa domacih sajtova, za penjanje na listi trebaju ti linkovi sa co.yu sajtova.

4. Treba raditi ovako <a href="www.domen.com">Kljucna rec</a> , anchor tekst ti je "Kljucna rec" u ovom primeru.
[ LiveForSpeed @ 10.01.2007. 20:26 ] @
1.
Radio sam i ranije sajtove i ne bi ni otvarao temu da nije ovako cudno... ranije je nalazio i linkove na free hostu (ne bas sve, ali bar 70-80%) za dosta dosta krace vreme za razliku od sad kada je nasao samo goli domen... (koje je neko okvirno vreme da se jave i neki drugi linkovi.... ne dobro rangirani nego samo da ih vidi, pa makar kucao u search ceo svoj url) ?

2.
Ni ranije nisam imao linkove ni sa domacih ni sa stranih sajtova...... pozicija uglavnom je bila losa (zato sto nisam imao backlink) ali mi je google.com (podesen je za jezik srpski, pa radio dugmetom biram da li sve ili samo srpski jezik) nalazio sajt i na obimnom i na srpskom pretrazivanju, stim sto je srpsko uvek bilo bolje rangirano.... sada uopste nema linka za srpski

4.
Ok znaci tako je pametnije pisati linkove nego ceo url kao kljucna rec...
A kako se zovu linkovi (kako ih google zove) oni koji se cesto nalaze na forumu... objave neku vest i napisu preuzeto sa tog i tog url-a ?

Hvala puno


[ bsaric @ 11.01.2007. 15:41 ] @
LiveForSpeed,

ne možeš gledat optimizaciju za tražilice na način koji to gledaš. Trenutno to gledaš kao nešto trenutno, složiš sitemap, prijaviš ga i očekuješ za par dana kompletno indeksiranje. Optimizacija je proces koji traje i do 9 do 12 mjeseci da se postignu rejtinzi ovisno o traženosti i konkurenciji ključnih riječi. Indeksiranje je proces koji zna zahtijevat tjedan do mjesec dana do kompletnog indeksiranja. Gradnja linkova je proces koji zahtijeva vrijeme i do nekoliko mjeseci za priznavanje tih linkova itd.

Moraš radit i bit strpljiv :)

Vrijeme koje ulažeš u stalne provjere da li si indeksiran ili ne, gdje sam sad, zašto ovo i ovo i slično pretoči u nešto korisno poput gradnje linkova.
[ LiveForSpeed @ 11.01.2007. 21:44 ] @
@bsaric

Hvala na predlogu.... eto osetio sam potrebu da kazem svoj problem... Nisam pocetnik i iza mene ima jos sajtova, porcitao sam dosta o SEO sto sa ovog sto na netu i eto imao sam taj cudan problem...

Taj problem je i dalje.... znaci najobicnije indekiranje obicne pocetne strane jos nije prosle za srpsko pretrazivanje...
To mi se nikada nije desilo ! Dakle (posto sam radio domace sajtove) uvek se sajt prvo javljao kada se trazi na srpskom, pa tek se posle javljao kada se trazi web i uglavnom losije rangiran (sto je i normalno jer se pretraga radi mnogo obimnije, ceo svet).
Sada je situacija van pameti :)
Kada se trazi za seo svet za datu rec ja sam PRVI :)
OK rec nije popularna pa i nije toliko tesko, ali i dalje me uopste nema medju indeksiranim na srpskom jeziku !?

To me malo brine i da nije to problem tipa izrade sajta.... da nisam nesto zabranio slucajno....

Tekst na index strani je na srpskom im i h1 i h3 taga i sve je na srpkom..... a njega nema.....

Inace znam da za seo nema nikakve garancije niti je iko daje kada radi seo, i da je to dugotrajan proces, ali eto ja samo javio neke cudne stvari koje mi do sada nisu bile tipicne...

Kazes mi da krenem u gradjenje linkova... pih, pa ja mogu samo da kacim ovako po forumima (sto mi se ne dopada kao akcija), a i moze da donese negativne poene..... na koji si to deo mislio kada si rekao "gradi" linkove ? :)
Hvala svima

p.s. ima li neko predlog za pitanje 3. i koje direktorijume koristiti ?
[ Radovan__III @ 13.01.2007. 19:40 ] @
Nemoj ocekivati da ces se ovajditi od direktorijuma, od toga nema nista, treba probati da se ubacis na dmoz.org, mozda neki od nasih direktorijuma netvodic.com .
Mnogo direktorijuma dodje i nestane posto jednostavno nemogu da zadrze pr. Moja preporuka je da pogledas backlinkove sa sajtova koji su tvoja konkurencija i onda vidis da li mozes negde tu da se ubacis.
[ LiveForSpeed @ 13.01.2007. 21:22 ] @
pa pre cu da udem u autobus GSP-a nego u dmoz.org :)
Znam za dmoz.org ali mislim tamo uci.... nesto im izgleda ne radi... samo javlja da je nedostupan.....

U svakom slucaju hvala svima